Artykuł sponsorowany

Budowa więźby dachowej z firmą ITS Domy drewniane, szkieletowe, kanadyjskie

Budowa więźby dachowej z firmą ITS Domy drewniane, szkieletowe, kanadyjskie

Bardzo ważnym elementem każdego domu jednorodzinnego z dachem spadowym jest więźba dachowa. Konstrukcja ta przenosi silne obciążenia na swoją całą masę i stanowi bazę do stworzenia pokrycia dachowego. Niebywale istotne jest zatem to, by więźba była dobrze zaprojektowana dla danego budynku i wykonana była precyzyjnie z wysokiej klasy materiałów. O to zawsze dba firma ITS Domy drewniane, szkieletowe, kanadyjskie z Białogardu, w województwie zachodniopomorskim, która specjalizuje się wykonywaniu konstrukcji drewnianych, od domów kanadyjskich i domków letniskowych począwszy, na więźbach dachowych kończąc.

Z jakiego drewna tworzone są więźby dachowe?

Więźby dachowe to konstrukcje, które muszą być stabilne i żywotne przez długie lata. Z tego też powodu nie mogą być produkowane z przypadkowych materiałów, ale z wysokiego gatunkowo drewna konstrukcyjnego certyfikowanego oraz w odpowiedni sposób obrobionego. Jak tłumaczą specjaliści z firmy ITS Domy drewniane, szkieletowe, kanadyjskie, zawsze wybierają oni dla klientów drewno kontrolowane FSC, czyli takie, które pozyskane zostało ze ściśle monitorowanych zasobów leśnych. Ponadto istotne jest to, by więźbę tworzyć z drzewa po takich obróbkach termicznych, jak:

  • proces fitosanitarny – usuwa z drewna wszystkie drobnoustroje i ich formy przetrwalnikowe, a także zabezpiecza materiał przed atakami insektów, pleśni i grzybów,

  • suszenie komorowe – pozwala wytrącić z drewna wilgoć strukturalną, która w przypadku więźb dachowych nie powinna przekraczać kilku procent,

  • impregnacja w specjalnych kąpielach – drewno moczone jest w roztworach nadających jego strukturze odpowiednich własności np. ognioodporności.

Fachowcy z firmy ITS dodają, że więźba dachowa według przepisów oraz wysokich standardów sztuki budowlanej bezsprzecznie musi być tworzona z drzewna konstrukcyjnego w klasie równej lub wyższej C24 według normy PN-EN 338. Drewno konstrukcyjne. Klasy wytrzymałości.

Dlaczego warto postawić na więźbę dachową prefabrykowaną?

Więźby dachowe mogą być formowane z drewna konstrukcyjnego dostarczanego na plac budowy lub też mogą być produkowane w wersji prefabrykowanej. To wtedy wiązary łączone są na wysokiej klasy płytki kolczaste. Które z rozwiązań rekomenduje firma ITS? Jeden z jej fachowców zaleca:

W przypadku małych i średnich domów jednorodzinnych, a także domów drewnianych szkieletowych w technologii skandynawskiej czy kanadyjskiej, lepiej wybierać więźby prefabrykowane. W warunkach zakładowych są one składane na większe elementy, czyli prefabrykaty, które na miejscu budowy należy precyzyjnie zamontować. Wspomnieć warto, że podlegają one kontroli zakładowej, więc są wykonane w wysokiej klasie, a szybki montaż obniża koszty budowy. Nasz zespół jest w stanie zamontować więźbę dachową prefabrykowaną nawet w jeden dzień!

Jak ograniczyć koszty za więźbę dachową?

Więźba to duża konstrukcja każdego domu, dlatego jej koszt nie należy do najmniejszych. Istnieją jednak sposoby na to, by ograniczyć wydatek, o czym mówią specjaliści firmy budowlanej z Białogardu. Zdradzają oni, że ograniczenie kosztów za więźbę dachową jest możliwe np. w przypadku uproszczenia bryły dachu i budynku, czy zrezygnowania ze złożonych elementów dachu takich jak np. bawole oko. Niższe koszty wypracuje również inwestor stawiający na lekkie poszycie dachowe z blachodachówki trapezowej lub modułowej. W takim przypadku zastosować można więźbę w niższej klasie wytrzymałości niż przy wyborze dachówki ceramicznej.

3 powody, dla których warto wybrać firmę ITS

Firma ITS to świetny wybór w przypadku chęci budowy solidnej i atrakcyjnej cenowo więźby dachowej. Firma specjalizuje się w budowie domów szkieletowych, pasywnych, modułowych i letniskowych oraz wykonuje więźby dachowe. Wykorzystuje technologię ciężkiego szkieletu drewnianego i prefabrykaty, co pozwala na szybkie i precyzyjne wykonanie oraz konkurencyjne ceny. Posiada wieloletnie doświadczenie i liczne wyróżnienia, takie jak Bursztynowa Mewa na Targach Budowlanych Dom i Ogród Koszalin 2017 czy Nagroda w kategorii NAJLEPSZY PRODUKT podczas XI Regionalnych Targów Gospodarczych 2011 w Białogardzie. Technologia budowy domów firmy opiera się na drewnie KVH, wełnie celulozowej Termex®, płycie OSB, płycie gipsowo-wiórowej fermacell® oraz płycie elewacyjnej technologii STEICOprotect. Zalety technologii budowy domów gotowych ITS to m.in. ekologia, energooszczędność, solidność konstrukcji, krótki czas realizacji budowy, wysoka powtarzalność i dokładność wymiarowa, łatwość przebudowy i modernizacji, a także doskonałe własności izolacyjne oraz korzystna cena.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz