Artykuł sponsorowany

Budowa schodów żelbetowych z firmą Krzysztofa Matuły

Budowa schodów żelbetowych z firmą Krzysztofa Matuły
Budowa schodów żelbetowych obejmuje takie etapy jak: projektowanie, przygotowanie fundamentów i szalunków budowlanych, układanie prętów zbrojeniowych, betonowanie, wykańczanie i pielęgnację gotowej konstrukcji. Wykwalifikowani pracownicy firmy Budowa Domów i Budynków Gospodarczych zajmą się tymi wszystkimi zadaniami na budowie. Jak wygląda budowa stopni z żelbetu?

Projekt, fundament i  schodów żelbetowych

Czynnikami mającymi wpływ na projekt schodów są wysokość otworu, szerokość schodów, głębokość stopni, grubość schodów, kąt nachylenia schodów, obciążenie schodów i wiele innych aspektów, które wymagają fachowej wiedzy. Równie ważne jest przygotowanie fundamentów. Musi być odpowiednio wykonany, aby obciążenia schodów skutecznie przenosiły się na grunt i przeciwstawiały się przemieszczaniu schodów. Kolejnym etapem budowy schodów żelbetowych przez ludzi z firmy Krzysztofa Matuły znajdującej się w Cycowie w województwie lubelskim jest przygotowanie szalunku. Jest to rodzaj formy z desek, którą mocuje się w miejscu, w którym ma stanąć gotowa konstrukcja schodów. Ważne jest, aby odpowiednio sprawdzić wszystkie wymiary, ustalić poziom i inne parametry związane z poprawnym wykonaniem stopni.

Zbrojenie i betonowanie schodów

Stopnie żelbetowe należy wzmocnić prętami stalowymi, aby przenosiły obciążenia nachodzące na schody, a potem na ziemię. Liczbę i wielkość prętów oblicza się w zależności od obciążeń występujących na schodach. Rozmieszcza się je w odpowiedniej odległości i łączy się ze sobą. Kolejnym etapem jest wylewanie betonu do szalunku, które rozpoczyna się od dołu do góry. Standardowa mieszanka stosowana do schodów składa się z trzech części cementu, dwóch części piasku oraz czterech części żwiru i wody. Należy pamiętać o bardzo dokładnym połączeniu tych składników i wyrównaniu wylanej masy w szalunku. Wylewanie schodów zaleca się przeprowadzać tego samego dnia, co wylewanie stropu, aby elementy te mogły się połączyć. Formę ze schodów usuwa się po około trzech tygodniach – po takim czasie beton powinien całkowicie wyschnąć.

Wykończanie schodów

Przez wszystkie etapy budowania schodów żelbetowych właściciela domu sprawnie przeprowadzi firma Krzysztofa Matuły Budowa Domów i Budynków Gospodarczych z Cycowa. Fachowcy zajmą się wszelkimi niezbędnymi pracami, łącznie z wykończeniem schodów. Zazwyczaj wskazówki odnośnie do tego etapu ekipie budowlanej przedstawia właściciel domu lub architekt, który nadzoruje inwestycję. Schody żelbetowe można po prostu wykończyć za pomocą kielni lub pacy, aby uzyskać naturalne i gładkie wykończenie albo zamontować płytki cementowe lub granit, aby uzyskać lepszy wygląd. Schody będą bardzo dobrze prezentować się także w drewnianym wykończeniu.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz