Materiał Partnera

Budowa domu pod klucz – jak wykończyć dach skośny?

Budowa domu pod klucz – jak wykończyć dach skośny?
Jaki materiał na pokrycie połaci dachowej będzie najlepszy? Przed tym właśnie dylematem musi stanąć każdy inwestor, który planuje budowę domu jednorodzinnego. W przeciwieństwie do rozwiązań, z jakimi można było zetknąć się jeszcze kilkadziesiąt lat temu, współczesne materiały pokryciowe dają klientom możliwość wręcz nieograniczonego wyboru. Na co zatem zwrócić uwagę, aby nie zgubić się w gąszczu ofert i komu zlecić prace budowlane?

Dachówki – co warto o nich wiedzieć?

Materiałami pokryciowymi, które wciąż cieszą się ogromną popularnością ze strony klientów, są oczywiście dachówki. Zasadniczo wyróżnia się 2 ich rodzaje. W pierwszej grupie znajdziemy dachówki ceramiczne, które charakteryzują się doskonałą estetyką oraz dobrą wytrzymałością mechaniczną i środowiskową. Produkowane są w wielu wariantach kolorystycznych, co znacząco ułatwia indywidualną aranżację. Różnorodność kształtu dachówek ceramicznych powoduje, że coś dla siebie są w stanie znaleźć zarówno fani rozwiązań klasycznych, którzy mogą postawić na karpiówkę lub holenderkę, jak i fani modernistycznego wyglądu budynków. W tym przypadku świetnie sprawdzi się dachówka płaska.

Niemniej jednak dachy ceramiczne mają jedną, dość odczuwalną wadę. Nie należą do najtańszych. Dlatego właśnie wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z atrakcyjnej alternatywy, za którą uznaje się dachówki betonowe. Choć nie są one wykończone z taką precyzją, jak ich ceramiczne odpowiedniki, to cechują się zbliżonymi parametrami wytrzymałościowymi. Są również wyraźnie tańsze, a dla niektórych inwestorów wciąż jest to niezwykle istotne. Z jakimi jeszcze rodzajami materiałów można się zetknąć?

Dachowe pokrycia lekkie

Wśród wielu dostępnych rozwiązań, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na nowoczesną blachodachówkę. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wyjątkowo cenią sobie bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Współcześnie produkowane blachy dachowe to zaawansowane technologicznie produkty, projektowane i wytwarzane z myślą o długowieczności. W sposób ciekawy imitują one kształt dachówek klasycznych, a ich największą zaletą jest lekkość. Jeden metr kwadratowy blachy waży dziesięciokrotnie mniej niż dachówka. Z tego właśnie powodu można zastosować więźbę dachową o mniejszych przekrojach, a co za tym idzie, zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Każdy inwestor musi zdawać sobie jednak sprawę z tego, że żadne pokrycie dachowe, nawet to najdroższe, nie spełni swojej funkcji bez odpowiedniego położenia. W tej kwestii zaufać należy jedynie najbardziej renomowanym firmom budowlanym, które zajmują się budową domów od początku do końca. Zdecydowanie zalicza się do nich ta, prowadzona Zbigniewa Kaźmierczaka, która dzięki swojej rzetelności wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w regionie. Jeżeli zaś chodzi o samą blachodachówkę, to sprawdzi się ona na większości dachów, aczkolwiek intensywne opady deszczu na pewno będą słyszalne.

Opracowanie:
Siemyśl, Ogrodowa 23
tel. 663 066 869
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz