Materiał Partnera

Budowa domu pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Budowa domu pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Decyzja dotycząca kupna czy budowy domu musi być bardzo dobrze przemyślana pod wieloma różnymi względami. Niezależnie od faktu, czy decydujemy się na kupno, budowę lub inwestycję, musimy wybrać jedną z opcji – wykończenie pod klucz czy stan surowy? Jakie są zalety i wady stanu deweloperskiego oraz domu czy mieszkania pod klucz? Jakiego wyboru dokonać?

Stan deweloperski

Stan deweloperski to tak naprawdę stan surowy, czyli lokal niewykończony, nieprzygotowany do zamieszkania. Co to znaczy w praktyce? Mamy ściany, tynki, drzwi, ona, parapety, instalacje, podłączony prąd i gaz. Czyli tak naprawdę przed zamieszkaniem czeka nas remont – położenie podłóg, wykończenie łazienek czy malowanie. Owszem, mamy możliwość wyboru poszczególnych ekip wykończeniowych i materiałów, na których nam zależy. Nie mniej jednak każdą ekipę wykończeniową musimy doglądać sami. Możemy też część prac remontowych wykonać sami. Wadą jednak jest bardzo długi czas oczekiwania na mieszkanie. Poza tym, tak do końca nie wiemy w czym na pewno będziemy mieszkać. Dotyczy to sytuacji, jeśli decydujemy się na zakup mieszania od dewelopera. Długi czas oczekiwania i niepewność co do ostatecznego efektu mieszkania są powodem, dla którego warto pomyśleć o kupnie domu lub mieszkania wykończonego pod klucz

Wykończenia pod klucz

Domy lub mieszkania wykończone pod klucz mają bardzo dużo zalet. Przede wszystkim czas, wygoda oraz pewność w czym będziemy mieszkać (jeżeli kupujemy mieszkanie). Zdarza się, że mamy możliwość zamówienia także kupowanego mieszkania z wykończeniem takim, jakie się nam marzy. Oszczędzamy nie tylko czas, ale także nerwy związane z ogarnięciem budowy lub remontu, oraz finanse, gdyż firmy budowalne wykorzystują rabaty na materiały budowlane. Budowa domu pod klucz to wszystkie najmniejsze szczegóły i duże prace, które możemy sobie wyobrazić: montaż drzwi, grzejników, kabiny prysznicowych, okien, parapetów, mebli, umywalki, wanny, zlewu, ścianek działowych; układanie paneli, płytek glazury; układanie parkietu i podłóg; malowanie ścian tapetowanie i wiele innych usług. Aby być pewnym efektu, warto skorzystać z usług profesjonalnej i sprawdzonej firmy typu Zar- Bud Piotr Zarembski. Budowa domu lub mieszkania pod klucz to kosztowna inwestycja, więc musimy być pewni rzetelności i profesjonalizmy naszych usługodawców.
Opracowanie:
Toruń, Gołębia 16 lok. 4
tel. 517 359 327
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz