Artykuł sponsorowany

Budowa domu jednorodzinnego pod klucz – podstawowe informacje

Budowa domu jednorodzinnego pod klucz – podstawowe informacje

Budowa domu jednorodzinnego to dla wielu Polaków inwestycja życia. Nie warto zatem na niej ani oszczędzać, ani się z nią spieszyć. Istotne jest też wybranie właściwego projektu, dobrego wykonawcy, a także odpowiedniego modelu inwestycyjnego. Jeśli chodzi właśnie o metodę budowy domu, od niej w dużej mierze zależą wszelkie koszty, w tym te w ujęciu długoterminowym np. eksploatacyjne i remontowe. Przyjęty model inwestycyjny wpływa też na jakość oraz estetykę budynku. Każdy, kto chce postawić na najwyższy standard, powinien wybrać budowę pod klucz. Co warto o niej wiedzieć?

Czym jest budowa pod klucz?

Budowa domu jednorodzinnego pod klucz to nic innego jak kompleksowa inwestycja budowlana, która uwzględnia wszystkie etapy, które trzeba przejść, by uzyskać budynek zdatny do użytku – zamieszkania lub rozpoczęcia meblowania i dekorowania. Mowa zatem o etapie przygotowawczym, etapie zero, etapie domu do stanu surowego zamkniętego i otwartego, etapie do stanu deweloperskiego oraz o etapie prac wykończeniowych.

Dodać należy, że na ogół taki model inwestycyjny prowadzony jest z udziałem jednej firmy budowlanej oraz jej nielicznych podwykonawców. Powinna być to ekipa doświadczonych fachowców, którzy specjalizują się w budowie obiektów mieszkalnych od A do Z. Przykładem takiej firmy jest przedsiębiorstwo usług ogólnobudowlanych Sławomira Stromskiego z miejscowości Darzlubie.

Dlaczego warto budować dom pod klucz?

Korzyści wynikających z budowy domu po klucz jest cała masa, a wiele z nich zależy od indywidualnych kwestii związanych z projektem budynku czy nawet życiem inwestora. Uniwersalnymi zaletami, które dotyczą każdego, kto zdecyduje się na kompleksowe wznoszenie wymarzonego gniazdka, są:

  • brak stresu,
  • brak konieczności zapoznawania się z prawem budowlanym czy nowinkami ze świata budownictwa,
  • możliwość szybkiego zamieszkania, nawet po 6 miesiącach od wszczęcia prac,
  • odpowiedzialność wykonawcy za błędy,
  • terminowość wykonawcy,
  • wysoki standard technologiczny domu oraz solidne jego wykończenie,
  • brak konieczności doglądania inwestycji, co jest opcją idealną dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi, singli, osób mieszkających poza Polską,
  • coraz atrakcyjniejsze ceny usług i towarów,
  • współpraca z jednym głównym wykonawcą, czyli klarowne umowy i wiarygodność ekipy budowlanej.

Ponadto dodać warto, że banki udzielające kredytów na budowę domu są w stanie zapewnić większą sumę właśnie inwestorom przekazującym inwestycję w ręce profesjonalistów. Wznoszenie czy wykańczanie budynku metodą gospodarczą obarczone jest ryzykiem, którego kredytodawcy po prostu nie lubią. Tyczy się to też ubezpieczycieli.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz?

Czynników, które wpływają na pełne koszty budowy domu pod klucz, jest wiele. Zalicza się do nich projekt domu, w tym rodzaj jego bryły, standard wykończenia czy metraż, a także lokalizacja działki. Na ogół wykonawcy przyjmują stawkę za metr kwadratowy, a w przypadku wykańczania wszystkich wnętrz, aż do stanu do użytku, przedstawiają kilka wariantów aranżacji, od mniej do bardziej rozbudowanych, ale też droższych.

Nie na samych kosztach jednak warto się skupić, rozważając wybór modelu inwestycyjnego pod klucz, ale na ich porównaniu z prognozowanymi nakładami przy remoncie system gospodarczym. Wiedzieć należy, że wyższa jakość budowy od A do Z to późniejsze niższe wydatki na remonty czy nawet eksploatację budynku. Szczególnie pamiętać jednak należy o tym, iż inwestycja pod klucz pozwala firmie budowlanej zapewnić hurtowe ceny towarów oraz ich wysokie rabaty. Dodatkowo w wielu przypadkach można zastosować optymalizację podatkową, czyli koszty usług i materiałów z obniżonym 8-procentowym zamiast 23-procentowym VAT-em. Gwarantuje to wielotysięczne oszczędności, a także to, że metoda gospodarcza tylko na papierze będzie bardziej opłacalna.

Opracowanie:
Darzlubie, Brzozowa 9
tel. 515 096 720
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz