Materiał Partnera

Budowa domu do stanu deweloperskiego!

Budowa domu do stanu deweloperskiego!

Obecnie w budownictwie domów jednorodzinnych możemy wymienić trzy stany/fazy wznoszenia budynków: do stanu surowego otwartego i zamkniętego; do stanu deweloperskiego; oraz do stanu pod klucz. Najwygodniejszą opcją, pozwalającą po zakończeniu inwestycji dokładnie rozpisanej w umowie wprowadzić się do obiektu, jest oczywiście trzecie rozwiązanie. Niektóre osoby jednak wolą aranżacje i wykończenia w postaci malowania ścian, czy meblowania, wykonywać na własną rękę. Wtedy najlepiej wybierać wersję budowy domu z jednym wykonawcą do stanu deweloperskiego!

Prace deweloperskie

Wiele osób decyduje się na etapowe budowanie domu, rozciągające się w czasie nawet 2-3 lata. W jednym sezonie wykonywany jest fundament, w kolejnym stan surowy otwarty, a jeszcze w kolejnym stan surowy zamknięty, aż wreszcie deweloperski. Taka opcja dobra jest jednak dla osób, które nie śpieszą się i starają się inwestycje budowy domu pokryć z własnych środków. Jeśli jednak dana rodzina posiada wystarczający budżet na szybką realizację wzniesienia obiektu do stanu deweloperskiego, powinna ją wybrać! Dlaczego? Przede wszystkim zapewni to jej wysokie optymalizacje finansowe po podsumowaniu wszystkich prac, a do tego pozwoli zaangażować w budowę tylko jednego szeroko wyspecjalizowanego wykonawcę. On zaś zadba o gwarantowanie odpowiedniego, wysokiego standardu na każdym etapie realizacji inwestycji.

Jeśli mówimy zatem o pracach deweloperskich, należy wspomnieć, że rozpoczynają się one po tym, jak cały budynek zostanie zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Mowa o wstawieniu okien i drzwi, a także wykonaniu poszycia dachowego. To wtedy wykonywane są m.in.: instalacja hydrauliczna (ciepła i zimna woda), centralne ogrzewanie, szlichty cementowe wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi i termicznymi, instalacja elektryczna; tynki wewnętrzne;  ocieplenie dachu; płyty kartonowo-gipsowe; elewacja; tynk zewnętrzny; cokół (płytki ceramiczne lub kamienne); okna i parapety; drzwi zewnętrzne; brama garażowa, a także balkony i tarasy!

Czas prac deweloperskich

Czas prac deweloperskich zawsze powinien być określony dokładnie w postanowieniach umownych podobnie, jak zakres obowiązków firmy. Niekiedy bowiem do prac deweloperskich nie zalicza się np. stolarki drzwiowej, czy wykonania tarasów i balkonów, dlatego każdy element domu oraz jego wnętrza powinna regulować odpowiednia umowa! Jeśli chodzi zaś o standardowe budownictwo, czas realizacji inwestycji ze stanu surowego zamkniętego do deweloperskiego, powinien wynieść około trzech miesięcy. Pamiętaj przy tym, że za stan deweloperski uznaje się ten, po którym właściciel obiektu dokonuje tzw. odbioru budynku. Muszą być w nim wykonane wszystkie przyłącza mediów: prąd, woda, gaz, kanalizacja itd.

Jeśli poszukujesz dobrej firmy projektowej i budowlanej, która podejmuje się inwestycji budowy domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego, a nawet do stanu pod klucz, zgłoś się do przedsiębiorstwa MIGDAŁ-BUD z Krakowa, które zawsze przygotowuje przed podpisaniem umowy z inwestorem, szczegółowe plany i proponowane wyceny! Budowa domu z taką firmą to szybki i bezstresowy proces… 

Opracowanie:
Rzozów 375
tel. 60 226 43 16
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz