Artykuł sponsorowany

Budowa budynków z płyty warstwowej – technologia, zalety i możliwości

Budowa budynków z płyty warstwowej – technologia, zalety i możliwości

Płyty warstwowe stosowane do budowy obiektów takich jak magazyny, hale, pawilony, czy centra logistyczne, coraz bardziej zyskują na popularności. Jest to materiał budowlany stosowany łącznie z konstrukcjami stalowymi i stanowi okładzinę tych konstrukcji. Dzięki zastosowaniu szkieletu stalowego i płyty warstwowej, wznoszenie budynków staje się szybkie i proste, co ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza w budownictwie przemysłowym.

Jakie są najważniejsze zalety budynków z płyt warstwowych?

Płyty warstwowe to materiał osłonowy. Składają się one z zewnętrznych warstw, pomiędzy którymi znajduje się wypełnienie z termoizolacji. Może to być wełna mineralna lub styropian, chociaż za najbardziej ekonomiczny i oferujący najlepszą izolacyjność cieplną, uchodzi pianka poliuretanowa. Z płyty warstwowej można postawić niemal wszystko, począwszy od niedużych pawilonów socjalnych lub biurowych, przez gotowe kontenery, aż po hale produkcyjne, magazynowe, czy logistyczne.

Do największych zalet wznoszenia obiektów budowlanych z płyty warstwowej należy niski koszt budowy oraz jej krótki czas, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjną technologią murowaną. Wzniesienie prefabrykowanej konstrukcji stalowej i obłożenie jej płytami warstwowymi nie przekracza kilku tygodni w przypadku dużych hal, natomiast postawienie kontenera na spawanej ramie stalowej z profili zimnogiętych to kwestia jednego popołudnia. Do wykonania tej czynności potrzebny jest tylko dźwig, gdyż kontener dostarczany jest jako gotowy obiekt.

Zastosowanie płyty warstwowej przy stawianiu obiektów

Budynki z płyt warstwowych mogą być ciekawe także pod względem wizualnym. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyki okładzin oraz możliwość dopasowania barwy i wzornictwa płyty na przykład do kolorystyki loga firmowego. Dzięki wysokiej wytrzymałości powłok, z których produkowane są płyty, ich czyszczenie nie stwarza najmniejszego problemu.

Warto wiedzieć, że zarówno płyty warstwowe, jak i wszelkie dodatkowe materiały, elementy i akcesoria służące do ich montażu, można kupić w jednym miejscu. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Warbud zajmuje się generalnym wykonawstwem i montażem obiektów wykonywanych w systemach lekkiej zabudowy, firma jest też producentem płyt warstwowych, z których stawiane są te obiekty. W ofercie firmy są pawilony handlowe, garaże, kioski i portiernie, jak również większe gabarytowo hale targowe. Dodatkowo firma zapewnia kompletne orynnowanie, stolarkę okienną i drzwiową, bramy wjazdowe, oraz świetliki dachowe.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz