Materiał Partnera

Bruk rzymski – efektowny pomysł na teren wokół domu

Bruk rzymski – efektowny pomysł na teren wokół domu

Zastanawiasz się, w jaki sposób wykonać podjazd lub ścieżkę w ogrodzie? Jednym z rozwiązań jest kostka granitowa, a konkretniej bruk rzymski. Ten charakterystyczny rodzaj zaliczany jest do kostki ozdobnej, niezwykle efektownej. Świetnie sprawdzi się zastosowany na ścieżkach wokół domu. Jakie są atuty bruku rzymskiego? Zapraszamy do lektury artykułu.

Bruk rzymski – charakterystyka

Kostka granitowa znana jest ze swoich właściwości – wysokiej odporności na skrajne temperatury i ścieranie się. Nie traci także cech zarówno technicznych, jak i estetycznych, mimo upływu czasu. Jest również łatwa do utrzymania w czystości. Duży wybór kolorów i rozmiarów kostek brukowych oferuje firma Granito-Bruk. Dostępne materiały wyróżniają się wysoką jakością i ciekawymi wzorami. Kostkę brukową można sklasyfikować na dwa główne typy: przemysłową i szlachetną, która ma wyjątkowo atrakcyjne wykończenie, a także właściwości antypoślizgowe. Przy produkcji bruku często wykorzystuje się metodę postarzania zwaną antic. Pozwala ona uzyskać charakterystycznych wygląd, pasujący do posesji urządzonych w klasycznym i rustykalnym stylu. Równie efektowna jest kostka o trapezowym kształcie, zwana brukiem rzymskim.

Jakie są atuty bruku rzymskiego?

Jest to kostka o niewielkich rozmiarach, która umożliwia harmonijne łączenie i tworzenie fantazyjnych wzorów. Idealnie sprawdza się do wachlarzy, okręgów i krętych alejek. Dotychczas bruk rzymski najchętniej wykorzystywany był w ogrodzie, aktualnie zaś coraz częściej układa się z niego także eleganckie tarasy. Tym bardziej że dostępny jest on w wielu wybarwieniach. Ten rodzaj bruku polecany jest dla osób, którym zależy na niebanalnym otoczeniu domu. Decydując się na jej ułożenie, należy także pamiętać, że wybór kostki to nie wszystko. Trzeba pamiętać także o odpowiednim przygotowaniu gruntu. Pomoc specjalistów będzie tu nieoceniona. Dobrze ułożony bruk rzymski odpłaci się nie tylko funkcjonalnością, ale też wieloletnim nienagannym wyglądem.

Opracowanie:
Lubogoszcz 24
tel. 792 719 288
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz