Artykuł sponsorowany

Branża florystyczna – wysoki poziom obsługi klienta najlepszych kwiaciarni

Branża florystyczna – wysoki poziom obsługi klienta najlepszych kwiaciarni

Branża florystyczna związana z dystrybucją kwiatów, a także usługami florystycznymi każdego roku bardzo dynamicznie się rozwija. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wysokie obroty gospodarcze i duże zainteresowanie szeroko wyspecjalizowanymi kwiaciarniami, ale również o poziom ich obsługi klienta. Najlepsze firmy florystyczne mogą pochwalić się bardzo innowacyjnymi rozwiązaniami.

Szeroki asortyment

Według statystyk przeciętny Polak wydaje rocznie na kwiaty około 40 złotych. Można jednak zauważyć tendencję zwyżkową całej branży florystycznej, która staje się coraz bardziej konkurencyjna. Przewagę na rynku zdobywają jednak firmy, których sprzedaż nie jest jedynie lokalna, ale ogólnokrajowa. Tak jest w przypadku Kwiaciarni Róża, która oprócz stacjonarnego sklepu działa również, jako kwiaciarnia wysyłkowa. Tego typu podmioty posiadają w swojej ofercie kwiaty cięte, bukiety kwiatowe, kosze kwiatowe, rośliny doniczkowe, a także różnego rodzaju asortyment dekoratorski i prezentowy – np. kosze ze słodyczami, wina, porcelanę, maskotki, czy świecie zapachowe. 

Dystrybucja internetowa

Prowadzenie działalności kwiaciarni staje się z roku na rok coraz bardziej innowacyjne. Na rynku powstaje dużo podmiotów, które otwierają się na dystrybucję internetową. Warto wiedzieć, że dla zapewnienia świeżości kwiatów dostawy dostarczane są zawsze terminowo, ze wskazaniem przedziału godzinowego. Najlepsze kwiaciarnie wyróżniają się również sprzedażą i wysyłką hurtową pięknych bukietów weselnych, czy pogrzebowych za granicę – do Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet Stanów Zjednoczonych. Taką działalność handlową prowadzą jednak tylko kwiaciarnie, które wdrożyły w swoje struktury odpowiednie systemy jakościowe, a także te zatrudniające wykwalifikowanych pracowników z wiedzą w zakresie florystyki, botaniki, sztuk artystycznych, ogrodnictwa, czy też dekoratorstwa.

Usługi florystyczne

Nie każda kwiaciarnia zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie przygotować przepiękne kompozycje florystyczne na różne okazje. Najlepsze firmy posiadające w swoim asortymencie różne gatunki kwiatów, przygotowują dla swoich klientów oprawę florystyczną ślubów, uroczystości weselnych i komunijnych, a także pogrzebowych. Szeroko wyspecjalizowane kwiaciarnie zajmują się również aranżacją florystyczną mieszkań, a także wystrojem firm – przygotowywanie sal konferencyjnych, czy gali biznesowych. Warto wiedzieć, że usługi florystyczne są dzisiaj bardzo popularne, zwłaszcza w związku ze wspomnimy ślubami. Coraz częściej pary młode decydują się bowiem na piękne dekoracje kwiatowe w naturalistycznym i romantycznym stylu – np. wiszące nad stołami zielone girlandy, czy ozdobione kwiatami ciętymi łuki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz