Artykuł sponsorowany

Bramy przesuwne – jakie są ich największe zalety i jaki napęd wybrać?

Bramy przesuwne – jakie są ich największe zalety i jaki napęd wybrać?

Brama wjazdowa musi stanowić integralną część ogrodzenia posesji – zarówno pod kątem estetycznym, jak i technicznym. Zdecydowanie największym zainteresowaniem ze strony polskich klientów cieszą się nowoczesne bramy przesuwne – sterowane automatyczne. Ich konstrukcja pozwala zaoszczędzić sporo cennego miejsca, a obsługa ograniczająca się do naciśnięcia jednego przycisku na pilocie, zadowala nawet najbardziej wymagających. Co warto wiedzieć na ten temat?

Co z napędem?

Jeżeli nie chcemy liczyć się z koniecznością każdorazowego opuszczania auta w celu otworzenia bramy, musimy wyposażyć ją w odpowiedni napęd. Co do swojej dyspozycji mają współcześni klienci? Zarówno specjaliści z branży, jak i sami użytkownicy potwierdzają, że jedną z najlepszych dostępnych propozycji, są obecnie nowoczesne motoreduktory. To urządzenia opracowane z myślą o obsłudze bram ważących od 500 do nawet 1500 kg. Sprzedawane w zestawach wraz z akcesoriami ułatwiającymi montaż oraz z niezbędną instalacją motoreduktory mają również wyłączniki termiczne i mechanizmy odblokowujące na wypadek braku prądu.

Co warte pokreślenia – zastosowane w urządzeniu przekładnie wykonuje się z wysokogatunkowych stopów metali. Ponadto precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów mechanicznych oraz wykorzystanie specjalnych smarów przekładniowych gwarantuje bezawaryjną eksploatację w każdych warunkach atmosferycznych. Bardzo ważnym elementem całej układanki jest również wykonana ze stali ocynkowanej tzw. listwa zębata. Silnik napędu do bramy zasila napięcie 230 V. Jest to jednostka jednofazowa dwukierunkowa. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie są największe zalety bram przesuwnych?

Oszczędność miejsca, znakomita funkcjonalność, wysoka bezawaryjność – to jedynie najważniejsze cechy każdej bramy przesuwnej. Podkreślić trzeba również wysoki komfort obsługi, który – jak podkreślają sami użytkownicy – staje się nieoceniony szczególnie w okresie zimowym, kiedy to w celu otwarcia wjazdu na posesję, nie trzeba wychodzić z samochodu. Oczywiście rację będą mieli wszyscy ci, którzy słusznie zauważą, że bramy otwierane manualne są tańsze od swoich zautomatyzowanych odpowiedników.

Ceny tych pierwszych zaczynają się już od 1400-1500 zł. Natomiast bramy wyposażone w napęd kosztują około 3000-4000 zł. Czy to dużo? Wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do kwestii zakupów. Specjaliści z firmy Elpro zaznaczają, że jeśli wyższe wydatki potraktujemy w kategoriach inwestycji gwarantującej nam ogromną wygodę, to cena będzie wręcz nieodczuwalna. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż bramy tego typu wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych. Najlepiej, aby były one wykonywane przez doświadczonych serwisantów. 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz