Materiał Partnera

Bramy i ogrodzenia – na jakie rodzaje warto zwrócić uwagę?

Bramy i ogrodzenia – na jakie rodzaje warto zwrócić uwagę?

Dokładne zabezpieczenie terenu za pomocą solidnego ogrodzenia oraz funkcjonalnej bramy to sposób wybierany przez wielu właścicieli nieruchomości. Ochrona obiektu nie jest jednak jedyną funkcją tego typu elementów architektury zewnętrznej – stanowią one o estetyce konkretnego terenu. Doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku posesji prywatnych, ale też obiektów przemysłowych – jakie konkretnie bramy proponują producenci?

Nowoczesna brama i ogrodzenie

Jednym z najpopularniejszych typów bram stosowanych na posesjach prywatnych i nie tylko są modele przesuwne. Mogą być one zarówno ręczne, jak i wyposażone w komfortowy napęd. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie dają możliwość otwierania i zamykania bramy z odległości za pomocą specjalnego pilota, co jest rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym i przydatnym. Bramy przesuwne warto skomponować z odpowiednim ogrodzeniem – świetnie sprawdzą się np. wyroby ze stali nierdzewnej, która odporna jest na działanie trudnych czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć czy niskie temperatury.

Innymi bramami wykorzystywanymi w połączeniu z ogrodzeniem są modele skrzydłowe. Firma Akostal dostarcza swoim klientom wiele interesujących, solidnie skonstruowanych bram i ogrodzeń, które świetnie sprawdzają się na posesjach. Dla wielbicieli niepowtarzalnej stylistyki i wysokiej estetyki proponowane są bramy kute, które zawierają wiele detali stworzonych według projektu klienta lub wzorów oferowanych przez producenta.

Nie tylko z ogrodzeniem

Bramy stosuje się jednak nie tylko w połączeniu z ogrodzeniem. Sprawdzają się one również w różnego rodzaju obiektach użytkowych, do których zaliczyć można przede wszystkim przydomowy garaż. Zadaszone miejsce parkingowe dla samochodu musi być otwierane praktycznie, bezpiecznie i szybko, dlatego zaleca się zainstalowanie bramy uchylnej. Świetnie sprawdzi się również model rolowany, który zajmuje nieco mniej miejsca przy otwieraniu, niż wspomniany wcześniej wariant. Oprócz prywatnych posesji bramy wykorzystuje się również przy rozmaitych zakładach produkcyjnych i nie tylko.

Bramy przemysłowe to model, który powinien zainteresować właścicieli magazynów, sporych hal przeładunkowych czy fabryk. Ich otwieranie nie jest skomplikowane, a same bramy są produkowane w niestandardowych, dopasowanych do typu obiektu rozmiarach. Bramy przemysłowe sprawdzają się też przy hangarach, na gospodarstwach rolnych czy np. w warsztatach samochodowych. Warto ich wykonanie zlecić profesjonalnej firmie, która będzie w stanie stworzyć bramę odpowiednią do konkretnych potrzeb klienta i zgodną z jego indywidualnymi preferencjami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz