Materiał Partnera

Bramy garażowe segmentowe - charakterystyka

Bramy garażowe segmentowe - charakterystyka

Brama garażowa pełni wiele ważnych funkcji. Nie tylko chroni nasz dobytek, ale także sprawia, że garaż staje się bardziej funkcjonalny. Podczas wyboru bramy garażowej warto brać pod uwagę nie tylko jej cenę oraz rodzaj, ale także to, czy jest ona prawidłowo uszczelniona i docieplona. Czym charakteryzują się bramy garażowe segmentowe? Dlaczego warto zdecydować się na wybór tego rodzaju bramy garażowej?

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe różnią się zarówno sposobem otwierania, jak i zastosowanymi w procesie ich produkcji materiałami. Na rynku dostępne są:

  • bramy garażowe rozwierane (jedno i dwuskrzydłowe),
  • bramy garażowe uchylne,
  • bramy garażowe segmentowe (górne i boczne)
  • bramy garażowe roletowe.

Każdy z powyższych rodzajów bram garażowych powinien być wybierany względem indywidualnych potrzeb oraz rodzaju garażu i długości podjazdu.

- Głównym kryterium wyboru bramy garażowej jest jakość jej wykonania, która zapewnia nie tylko wygodę korzystania z garażu, ale także wpływa na estetykę budynku. Podczas wyboru idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb rodzaju bramy garażowej liczy się także sposób jej montażu, energooszczędność oraz łatwość otwierania. Warto wiedzieć, że nie w każdym garażu możemy zamontować np. bramę uchylną, a doskonałym i uniwersalnym rozwiązaniem, także w przypadku garaży z krótkim podjazdem, jest montaż bramy segmentowej   – wyjaśnia ekspert z firmy OLDBUD ze Straszyna.

Bramy garażowe segmentowe – idealny wybór do każdego garażu

Bramy garażowe segmentowe to jedno z najlepszych rozwiązań do każdego garażu, które łączy w sobie nowoczesną technologię produkcji oraz wygodę użytkowania. Ich nazwa związana jest ze specyficzną budową, bo bramy garażowe składają się z wypełnionych poliuretanową pianką paneli, które poruszają się po prowadnicach. Sposób otwierania bram segmentowych pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń wewnątrz garażu oraz na podjeździe, co wpływa na poprawę komfortu korzystania z garażu. Co więcej, bezproblemowe otwieranie bramy pozwala na wygodne korzystanie z garażu także osobom w podeszłym wieku, które często mają problem z otwieraniem np. dość ciężkich bram uchylnych.

Bramy segmentowe są praktyczne, łatwe w otwieraniu, ciche i odporne na uszkodzenia oraz zapobiegają stratom ciepła z pomieszczeń garażowych. Tak naprawdę nie posiadają wad, bo prawidłowo wykonane i zamontowane bezawaryjnie spełniają swoją funkcję przez długie lata. Problemy z bramami segmentowymi wynikają najczęściej z ich słabej jakości oraz niewłaściwego montażu, więc najlepiej wybierać bramy garażowe znanych producentów oraz korzystać z usługi fachowego montażu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz