Materiał Partnera

Bramy garażowe

Bramy garażowe
Planując inwestycję, zwrócić uwagę należy na najmniejsze jej szczegóły. Zarówno ważny jest dobór materiałów budowlanych i podstawowych elementów wykończenia, co wybór odpowiedniej bramy garażowej. Rodzajów bram jest wiele, a zły wybór będzie rzucać się w oczy i męczyć za każdym razem, gdy będziemy zamierzali jej użyć. Najczęściej wybieraną bramą, jest brama segmentowa.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze bramy?

Przed wyborem konkretnego rodzaju bramy, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Pozwoli nam to uniknąć dodatkowych kosztów, których już i tak jest wystarczająco dużo. W pierwszej kolejności sprawdzić powinniśmy wysokość nadproża (miejsce między górną granicą bramy, a sufitem garażu). Aby swobodnie użytkować bramę, nadproże powinno mieć wysokość co najmniej dwadzieścia jeden centymetrów. Równie ważna jak wysokość nadproża jest szerokość węgarków bocznych (element garażu między boczną granicą jej wjazdu, a ścianą garażu) po obu stronach . W tym wypadku minimalna wielkość każdego z nich wynosi dziesięć centymetrów. Przy automatycznych bramach garażowych, sam garaż musi mieć długość przynajmniej 3,3 m. Minimalna szerokość bramy wjazdowej wynosi 2,5 m, przy czym po jej bokach należy zapewnić miejsce na prowadnice. Szerokość bramy zależeć będzie także od takich rzeczy, jak szerokość i ilość aut oraz poziom trudności wjazdu. Jego wysokość też przede wszystkim zależeć będzie od wysokości auta. Najczęściej wykonywane są bramy o wysokości, w przedziale 2 m – 2,4 m. Gdy brama spełni odpowiednie założenia użytkowe, można zwrócić uwagę na jej walory estetyczne.

Rodzaje bram

Wybierając bramę, warto znać jej wszystkie rodzaje oraz czym się one charakteryzują. Aby dobrze zapoznać się z tematem, warto skonsultować się ze specjalistą. Takiego znajdziemy na pewno w firmie zajmującej się produkcją i sprzedażą bram garażowych. Tego typu firmą jest Dany. Jest to firma z wieloletnią historią, której początki sięgają roku 1992. Na początku działalności przedsiębiorstwo zajmowało się projektowaniem  układów głównego sterowania do urządzeń otwierających bramy i drzwi oraz bezprzewodowych systemów ochrony. Doświadczenie, które wynieśli w tamtym czasie, pozwoliło im na rozszerzenie działalności o produkcję nie tylko tych urządzeń, ale także różnego rodzaju bram garażowych i nie tylko. Aktualnie konkurują oni z największymi firmami z branży, w całej Europie. W ich ofercie znaleźć można różne rodzaje bram segmentowych, bramy roletowe, bramy uchylne oraz bramy rozwierne. Do tego kupić tam można bramy przemysłowe, różnego rodzaju akcesoria do bram, drzwi, ogrodzenia, bramy wjazdowe, domofony i szlabany.

Opracowanie:
Olsztyn, Kołobrzeska 50
tel. 89 534 41 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz