Artykuł sponsorowany

Bramki obrotowe, bollardy i zapory drogowe jako elementy systemów kontroli dostępu

Bramki obrotowe, bollardy i zapory drogowe jako elementy systemów kontroli dostępu

Są obszary oraz strefy, do których wstęp mają jedynie upoważnione do tego osoby. Wyznacza się je przy pomocy specjalnych elementów. Służą do tego między innymi bollardy, bramki obrotowe, a także zapory drogowe. Ich montaż pozwala uzupełnić system kontroli dostępu. Dowiedz się, jakie pełnią one funkcje oraz w jaki sposób chronią określoną strefę przed wtargnięciem do niej niepowołanych osób.

Systemy kontroli dostępu – gdzie wykorzystuje się taką technologię?

Tradycyjne zamki na klucze czy bramy to dziś nie jedyne elementy pozwalające skutecznie oddzielić od siebie poszczególne strefy. Obecnie stawia się na nowoczesne technologie, które tworzą systemy kontroli dostępu.

Składają się na nie elektronicznie sterowane urządzenia wyposażone w specjalne czujniki i czytniki. Znalazły one zastosowanie w takich miejscach jak instytucje publiczne, biurowce, centra przechowywania danych, ośrodki naukowe, hale i magazyny. Oprócz tego wykorzystuje się także na stokach narciarskich, parkingach, na obiektach sportowych, a nawet w płatnych toaletach.

Systemy kontroli dostępu są niezbędne w miejscach, w których na co dzień przebywają tłumy ludzi. Weryfikacja tego, kto jest upoważniony do wstępu do budynku czy na parking, byłaby bez nich niezwykle czasochłonna i uciążliwa.

Jaką rolę odgrywają w systemach kontroli dostępu bramki obrotowe, bollardy i zapory drogowe?

Systemy kontroli dostępu składają się z czytników oraz z kart zbliżeniowych. Dzięki nim możliwe jest wejście na dany teren. Jednak ich nieodzownymi elementami są również:

·       bollardy – sprawdzają się zwłaszcza na drogach wewnętrznych oraz na parkingach. Są to słupki, które po odebraniu sygnału, automatycznie chowają się pod poziomem jezdni. Ze względu na swoją wytrzymałość oraz estetykę wykonania są doskonałą alternatywą dla szlabanów;

·       bramki obrotowe – mogą być one wyposażone w czytniki kart lub kasowniki do biletów, dlatego tak często montuje się przed wejściami na hale sportowe i koncertowe. Można je jednak wykorzystywać także w obiektach rządowych, w płatnych toaletach, w kinach oraz w parkach rozrywki. Wytrzymałe i przeznaczone do długiej eksploatacji bramki obrotowe znajdują się między innymi w ofercie firmy CartPoland;

·       zapory drogowe – elementy te ograniczają ruch pojazdów i mogą być wyposażone w szlaban. Przechodzą one testy zderzeniowe, a także zapewniają ochronę antyterrorystyczną.

Zarówno bramki obrotowe, bollardy, jak i zapory drogowe pozwalają stworzyć funkcjonalny oraz nowoczesny system kontroli dostępu. Służą zwiększeniu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim weryfikacji tego, czy dana osoba jest upoważniona do wejścia na teren obiektu, czy skorzystania z parkingu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz