Materiał Partnera

Bowling jako ciekawy pomysł na integrację firmową

Bowling jako ciekawy pomysł na integrację firmową

Zintegrowany zespół to wydajny i zadowolony ze swojej pracy zespół, który działa jak szwajcarski zegarek. Jest wiele sposobów na to, aby zorganizować udane spotkanie integracyjne dla swoich pracowników. Jeżeli szukasz czegoś nieszablonowego, zaproponuj swojej załodze bowling, czyli kręgle. Co warto wiedzieć o tej formie rozrywki i jak sprawdza się ona podczas integracji firmowej?

Czym jest bowling?

Wiele osób, mówiąc „kręgle”, ma na myśli właśnie bowling. Jest to najpopularniejsza odmiana tej gry, która wykształciła się z klasycznych kręgli. Kręgle, inaczej nazywane pinami, to przedmioty o kształcie zbliżonym do butelek. W bowlingu używa się dziesięciu pinów ułożonych w trójkąt. Gracz rzuca czy też toczy w ich stronę ciężką kulę, aby strącić jak najwięcej kręgli jednym uderzeniem.

Rozgrywka jest podzielona na dziesięć tzw. ramek, czyli rund – przybliża zasady przedstawiciel kręgielni Soprano w Gdańsku. – W każdej rundzie gracz ma dwa uderzenia. Jeżeli strąci wszystkie piny w jednym rzucie, drugi jest pomijany. Dla następnego zawodnika kręgle są ustawiane na nowo. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów. Są one przyznawane na podstawie tego, ile kręgli strącono w poszczególnych rzutach.

Bowling to doskonała rozrywka i wiedzieli o tym już starożytni Egipcjanie! Najstarsze znalezione przedmioty, które służył najpewniej do zabawy podobnej do bowlingu, mają ponad 3000 lat. Źródła historyczne i znaleziska archeologiczne z różnych zakątków świata potwierdzają, że strącanie przedmiotów przez toczącą się kulę to popularna gra, która zmieniała się na przestrzeni dziejów.

Bowling jako sposób na udaną integrację firmową

Bowling to doskonały pomysł na urozmaicenie weekendowego wyjścia towarzyskiego albo rodzinnego, spotkania klasowego czy integracji firmowej. Kręgle, łącząc w sobie cechy gier zręcznościowych, ruchowych i losowych, zapewniają mnóstwo zabawy i emocji, a przede wszystkim pobudzającego współzawodnictwa.

Gra w kręgle szczególnie dobrze sprawdza się jako element wyjść integracyjnych. Podczas gry można rozładować napięcie, poznać się on innej strony i rozłożyć szefa na łopatki. Takie niezobowiązujące konkursy to okazja do tego, aby zobaczyć we współpracownikach osoby inne, niż znamy na co dzień z biura, a także samemu zaprezentować się od mniej zawodowej strony. Jeżeli więc zastanawiasz się, gdzie zorganizować najbliższą integrację firmową, postaw na bowling! Jego zaletą jest także to, że nie trzeba organizować całodniowego wyjazdu, aby wspólnie się rozerwać. Wystarczy zarezerwować tory i wprost z pracy całą grupą udać się do lokalu, który oferuje grę w kręgle.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz