Materiał Partnera

Botoks na włosy – wszystko, co trzeba wiedzieć o tej kuracji

Botoks na włosy – wszystko, co trzeba wiedzieć o tej kuracji

Botoks na włosy to kuracja, która podbiła serca klientek i zyskała uznanie fryzjerów. Jest świetnym sposobem na regenerację nawet bardzo zniszczonych włosów. Przywróci im blask po rozjaśniaczu, farbowaniu, zmianie diety czy przesuszaniu zabiegami stylizacyjnymi. Cała procedura jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia i daje oszałamiające efekty w postaci lśniących, odżywionych i zdrowych włosów. Na czym polega zabieg i jak często można go wykonywać?

Na czym polega pielęgnacja włosów botoksem?

Botoks na włosy to zabieg pielęgnacyjny, a właściwie cała kuracja, które regeneruje zniszczone włosy. Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna spadku kondycji włosa: częste farbowanie, zabiegi stylizacyjne, zmiana diety – przynosi pożądane efekty. Jeśli więc włosy są suche, łamliwe, matowe, brak im blasku, to botoks bardzo się im przyda. Warto wtedy wybrać się do specjalisty, takiego jak Madzialena Salon Fryzjerski Magda Najdek i skorzystać z tej niezwykle przyjemnej kuracji. Efekty będą widoczne od razu, a utrzymają się na około 10 myć. Poprawę elastyczności włosów widać od razu, stają się gładkie, miękkie i tak lśniące, że aż trudno przestać się przeglądać w lustrze.

Botoks na włosy – jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do odżywiania włosów botoksem, fryzjer powinien umyć je specjalnie do tego przeznaczonym szamponem, który otwiera łuskę włosa, przygotowując ją w ten sposób do zabiegu pielęgnacyjnego. Później, za pomocą strzykawki, nanosi on na skórę głowy specjalne serum – czyli tak zwany botoks na włosy – które poprawia kondycję włosów i odżywia je. Następnym krokiem jest nałożenie maski. Maska ma za zadanie zamknięcie łusek włosa wraz z serum wstrzykniętym w skórę głowy.

Całość kuracji trwa ok. 40 minut, a jej cena jest uzależniona od długości włosów, ale zwykle wynosi ok. 100 złotych. Zabieg pielęgnacyjny można powtarzać i nie stanowi to żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale trzeba wybierać ku temu odpowiedni moment. Jeśli włosy są świeżo po farbowaniu, botoks może spowodować, że kolor będzie się utrzymywał krócej. Najlepiej wtedy odczekać ok. tygodnia. Włosy po zabiegu z botoksem wymagają też specjalnej pielęgnacji. Najlepiej myć je wtedy nieco rzadziej – raz na trzy dni. Warto również stosować kosmetyki pielęgnacyjne, które podtrzymują ten efekt. Można zaopatrzyć się wtedy w maski keratynowe albo z kwasem hialuronowym i dodatkowo odżywiać nimi włosy. Wskazane jest też unikanie szamponów z SLS, parabenami i alkoholem.

Opracowanie:
Kostrzyn nad Odrą, Mickiewicza
tel. 570 494 803
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz