Artykuł sponsorowany

Bonding w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Galeria Malta

Bonding w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Galeria Malta

Mieszkańcy Poznania, którym zależy na poprawie estetyki swojego uśmiechu, mogą skorzystać z usług centrum medycznego Enel-Med znajdującego się w galerii handlowej Malta. Na terenie tejże placówki działają aż trzy gabinety stomatologiczne, w których przyjmują znakomici specjaliści z wieloletnim stażem zawodowym. Jednym z chętniej wykonywanych przez nich zabiegów jest bonding. Na czym polega?

Bonding – alternatywa dla licówek

Bonding to zabieg mający na celu poprawę estetyki uśmiechu. Wykorzystuje się do tego światłoutwardzalne żywice kompozytowe, które znakomicie imitują naturalne tkanki zęba. Kompozyty żywiczne występują w szerokiej gamie kolorystycznej i są bardzo plastyczne, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do uzębienia pacjenta. Kiedy warto zdecydować się na bonding? Jak tłumaczy protetyk z przychodni Enel-Med oddział Galeria Malta – jest to zabieg polecany:

  • po ukruszeniu bądź urazie mechanicznym zęba,

  • w przypadku chęci skorygowania kształtu zębów,

  • pacjentom z dużą diastemą,

  • pacjentom po leczeniu ortodontycznym.

Starannie wykonany bonding może z powodzeniem zastąpić licówki, które często są poza zasięgiem pacjentów ze względu na duży koszt ich założenia.

Jak wygląda zabieg?

Na początku pacjent musi zgłosić się na konsultację stomatologiczną, podczas której dentysta przeprowadzi badanie wewnątrzustne i ustali, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania bondingu. Uzębienie musi być zdrowe, wolne od zmian próchnicowych. Na wizycie lekarz wstępnie dopasuje też wielkość, kształt i kolor „nowych” zębów tak, by uśmiech jak najlepiej pasował do urody pacjenta. Istnieją dwie techniki bondingu – manualna i flow injection. Pierwsza z nich polega na nałożeniu kompozytu żywicznego bezpośrednio na powierzchnię zęba i utwardzeniu materiału za pomocą światła. Następnie lekarz wygładza ząb, by wyglądał on naturalnie.

Metoda flow injection polega zaś na przyklejeniu na zęby wcześniej przygotowanych nakładek kompozytowych i wypolerowaniu powierzchni zębów. Zwykle wymaga to kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. W przypadku techniki manualnej efekt widoczny jest od razu. Po zabiegu pacjent powinien pamiętać o regularnej kontroli stanu uzębienia. Zaleca się, by wizyta u stomatologa odbywała się nie rzadziej niż co pół roku. Dla podtrzymania efektu bondingu warto stosować dietę ubogą w barwiące szkliwo produkty spożywcze i zrezygnować z palenia papierosów. Istotnym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest bruksizm i nawyk obgryzania paznokci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz