Materiał Partnera

Błyszczące i kolorowe paznokcie

Błyszczące i kolorowe paznokcie

Zadbane, ładnie pomalowane paznokcie świadczą o elegancji kobiety. To trochę paradoks, bo codzienne obowiązki domowe źle wpływają na wygląd naszych dłoni, a jednak jakoś musimy sobie z tym poradzić. Wykorzystujemy coraz to nowsze, ale sprawdzone rozwiązania w sztuce manicure, dzięki którym możemy oszukać rzeczywistość i wyglądać nienagannie, pomimo spełniania roli, którą narzuca nam tradycja. Manicure hybrydowy jest trwały i bardzo efektowny.

Wizyta w eleganckim salonie kosmetycznym

Wizyta w salonie kosmetycznym to chwila relaksu i odpoczynku, który należy nam się po dniach i tygodniach pracy zarówno zawodowej, jak i domowej. Siedząc wśród zapachu dobrych kosmetyków i łagodnej muzyki, możemy pozwolić, by ktoś teraz zadbał o nas. Nasza ulubiona manicurzystka przed nałożeniem lakieru na paznokcie, musi je przecież wcześniej przygotować, więc oczyszcza płytkę paznokciową, wyrównuje skórki, musi zadbać o wewnętrzną, spodnią stronę paznokcia. Być może przyda się też przedłużanie paznokci albo modelowanie kształtu paznokcia. Czasem, na życzenie klientki, lub w gratisie dodawany jest masaż dłoni. Dopiero, kiedy paznokieć jest przygotowany, nakłada się lakier, czyli wybrany przez klientkę kolor, a może wzór. Do wyboru mamy wiele rodzajów lakierów, począwszy od tych zwykłych, na które można ewentualnie nałożyć powłokę utwardzającą, przez paznokcie hybrydowe, po paznokcie żelowe albo paznokcie akrylowe. Każda z tych technik wymaga nieco innego podejścia przygotowawczego i różne są też ich efekty.

Różne rodzaje trwałych lakierów do paznokci

Manicure żelowy nakłada się na paznokieć tak, jak zwykły lakier, po czym utwardza się go pod lampą UV. Różnica między żelem a hybrydą polega głównie na tym, że nie przywiera do płytki paznokciowej, dzięki czemu umożliwia cyrkulację powietrza, dzięki czemu paznokieć jest odżywiony i zdrowszy. Stosując manikure akrylowy, najłatwiej wykonać na paznokciach dowolne wzory. Akryl umożliwia także kształtowanie płytki paznokciowej, jeśli gdzieś występują jej nieregularności. W Salonie Kosmetycznym Freja Beauty, tak jak i w wielu innych salonach, można również zamówić wykonanie manicure hybrydowego. Ten rodzaj manicure umożliwia utrzymanie pięknego koloru na paznokciu oraz jego blasku przez trzy tygodnie. Ważne przy tym, by tego lakieru nie zdzierać, gdyż mogłoby to uszkodzić płytkę paznokciową. Hybryda, tak samo jak żel czy akryl mogą być usuwane wyłącznie przez doświadczoną kosmetyczkę. Przed nałożeniem tego lakieru i po podcięciu i uregulowaniu paznokci, płytkę paznokciową delikatnie zciera się po to, by uczynić ją bardziej przyczepną. Podczas malowania nie wolno w żaden sposób zanieczyścić płytki paznokciowej, gdyż mogłoby to skutkować odpryskiwaniem lakieru.

Opracowanie:
Brodnica, Wiejska 1 lok. 25
tel. 881 691 132
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz