Artykuł sponsorowany

Błyskawiczna nauka języka? Tylko w szkole językowej Barbados!

Błyskawiczna nauka języka? Tylko w szkole językowej Barbados!

Dzisiaj nauka języka w warunkach domowych może być bezskuteczna. Naukowcy dowiedli bowiem, że tylko odpowiednie metody edukacyjne, które angażują obszary mózgu związane z pamięcią długotrwałą, są w stanie pozwolić na skuteczny progres i poznawanie angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, czy włoskiego oraz niemieckiego. Wiedzą o tym doskonale lektorzy szkoły językowej Barbados, która stawia na innowacyjne metody nauczania!

Oferta dla klientów indywidualnych i biznesowych

Zanim poznasz innowacyjne metody nauki języków, które wykorzystywane są przez Szkołę języków obcych Barbados, musisz wiedzieć, że ośrodek ten wyróżnia się bardzo szeroką ofertą edukacyjną. Mowa o prowadzeniu szkoleń i kursów dla klientów indywidualnych, a także biznesowych. Każda osoba, może wybrać odpowiedni poziom kształcenia, a także model – praca indywidualna lub grupowa. Warto przy tym wiedzieć, że placówka Barbados zatrudnia lektorów, którzy nauczają języka niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, czy najpopularniejszego angielskiego. Na kursy zapisują się zatem dorośli, dzieci, uczniowie przygotowujący się do egzaminów, studenci pragnący wyjechać na wymianę uczelnianą, a także liczni pracownicy różnych firm, którzy chcą podwyższać swoje kompetencje językowe – m.in. w ramach poznawania Business English, lub innych działów specjalistycznych językowych (medyczny, przemysłowy, techniczny, artystyczny itp.).

Metoda direct i metoda komunikacyjna

Zarówno metoda direct, jak i metoda komunikacyjna, są nastawione na naukę językową praktyczną. Uczniowie zatem po poznaniu podstaw gramatyki i odpowiedniego zasobu słów, są angażowani w rozmówki w języku obcym, które przyśpieszają przyswajanie nowej wiedzy. Warto wiedzieć, że innowacyjność obu metod opiera się również o wykorzystywanie przy nauce nowoczesnych technologii, gazet w języku obcym, filmów z napisami, czy różnego rodzaju artykułów. Nauka metodą komunikacyjną polega bowiem na tak zwanym obrazowaniu języka, czyli przyswajania poprzez wykorzystanie niemalże wszystkich zmysłów. Warto przy tym wiedzieć, że innowacyjną techniką, łączącą powyższą jest wspomniana metoda direct. W ośrodku Barbados, jest ona wykorzystywana w oparciu o takie wytyczne:

  • powtarzanie materiału z poprzednich zajęć w formie pytań i odpowiedzi,
  • nauka myślenia w języku obcym – np. zadawanie pytań niezwiązanych z tematem z zaskoczenia,
  • częste zmiany lektora – brak możliwości przyzwyczajenia się do sposobu komunikowania danej osoby, nauka uniwersalności wykorzystania kompetencji językowych,
  • częste powtórki wcześniej przerobionego materiału,
  • eliminacja złych nawyków – złego wysławiania się, używania niepoprawnych form gramatycznych itd.,
  • poznawanie gramatyki nie w teorii, ale w praktyce,
  • schemat nauki oparty o słuchanie, rozumienie, mówienie, czytanie i pisanie.

Marzysz o szybkiej nauce języka lub przejścia z poziomu podstawowego do zaawansowanego? Jest to proste, jeśli będziesz zdeterminowany i udasz się do ośrodka innowacyjnych metod edukacyjnych. Współpraca z lektorami szkoły Barbados to najlepsze z możliwych rozwiązań! 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz