Artykuł sponsorowany

Blachodachówki modułowe nowej generacji – co powinna uwzględniać rzetelna wycena pokrycia dachowego?

Blachodachówki modułowe nowej generacji – co powinna uwzględniać rzetelna wycena pokrycia dachowego?

Od chwili, w której blachodachówki modułowe zostały wprowadzone na rynek materiałów budowlanych, znacząco zmieniło się podejście do montażu pokryć dachowych. Okazało się, że alternatywa dla dachówek ceramicznych i betonowych może być nie tylko wyraźnie lżejsza, ale także równie wytrzymała. Na które produkty zatem warto zwrócić swoją uwagę i jakie podstawowe elementy powinny znaleźć się w profesjonalnej wycenie?

Blachodachówka modułowa a pokrycia typu płaskiego

Każdy, kto nieco uważniej przyglądał się przez ostatnie kilka lat trendom panującym w budownictwie jednorodzinnym, z pewnością zauważył, że ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się wyznaczniki architektury nowoczesnej. Zjawisko to  widoczne jest w przypadku materiałów budowlanych wykorzystywanych do stworzenia pokrycia dachowego. W sposób wyjątkowy inwestorzy docenili przede wszystkim dachówki ceramiczne i betonowe typu płaskiego. Szybko okazało się jednak, iż nie są to produkty, które po zamontowaniu prezentują się dokładnie tak, jak na katalogowych wizualizacjach. Problemy dotyczą w głównej mierze równości dolnej krawędzi, która ze względu na skurcz temperaturowy, z jakim mamy do czynienia w procesie produkcyjnym, tworzy efekt falowania.

Taki stan rzeczy paradoksalnie nie świadczy o wadzie produktu, a jedynie o jego naturalnym pochodzeniu, aczkolwiek niektórzy klienci mogli poczuć się nieco rozczarowani – tym bardziej – że mówimy tutaj o jednym z najdroższych typów pokryć. Odpowiedzią projektantów i inżynierów było stworzenie blachodachówki modułowej, która swoim przetłoczeniem, imitowałaby dachówkę płaską. Między innymi na tej podstawie powstała blachodachówka Novatik, która zainteresować powinna każdego, komu zależy na osiągnięciu jak najlepszych efektów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wycena pokrycia z blachodachówki – co powinno się w niej znaleźć?

Poszukując wymarzonego pokrycia dachowego, inwestorzy najczęściej decydują się na odwiedzenie kilku hurtowni w celu znalezienia najatrakcyjniejszej oferty. I choć argument ceny rzeczywiście wydaje się tutaj najistotniejszy, to warto pamiętać o jednej niezwykle istotnej sprawie. Różnice w tożsamych ofertach nie powinny przekraczać maksymalnie kilkuset złotych, ze względu na niską marżowość produktu. Jeżeli cena w jednej hurtowni jest niższa o kilka tysięcy, to wcale nie oznacza, iż trafiło się na ofertę swojego życia. W takiej sytuacji najlepiej jest porównać ilość wycenianych pozycji asortymentowych, aby przekonać się, że zbyt okazałe różnice, mają swoją przyczynę.

Przeczytaj więcej: Popularne rodzaje pokryć dachowych – ich zalety i wady

Bez względu na to, czy wycena dotyczy samego materiału, czy też materiału i robocizny, w każdej z nich, poza pokryciem zasadniczym, powinny znaleźć się także najpotrzebniejsze akcesoria. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o gąsiorach baryłkowych, taśmach kalenicowych, taśmach kominowych, wkrętach uszczelkowych, warstwie wstępnego krycia, obróbkach blacharskich technicznych i ozdobnych, a także o systemie rynnowym oraz łatach i kontrłatach. Aby zagwarantować sobie kompleksowe podejście do wyceny, zdecydowanie warto skorzystać z usług firmy Bau-Tech, która dzięki wykwalifikowanej kadrze specjalistów oraz ogromnemu doświadczeniu, wyrobiła sobie opinię jednej z najrzetelniejszych w swoim regionie. Wszyscy inwestorzy mogą liczyć tutaj zarówno na indywidualne podejście do każdego zlecenia, jak i bardzo atrakcyjne rabaty.

Opracowanie:
Tarnów, Okrężna 4
tel. 14 623 02 46
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz