Materiał Partnera

Blacha dekoracyjna w domu – jak ją wykorzystać?

Blacha dekoracyjna w domu – jak ją wykorzystać?

Urządzając swój dom pragniemy, by zaaranżowana przez nas przestrzeń była unikalna i dopasowana do charakteru całego budynku. Modny ostatnio styl minimalistyczny, nowoczesny i industrialny pozwala na zastosowanie interesujących materiałów wykończeniowych takich jak np. blacha dekoracyjna. Choć przez lata była ona używana np. w lokalach gastronomicznych, dziś coraz częściej można spotkać ją w prywatnych mieszkaniach. Jakie są zalety blachy dekoracyjnej? Gdzie się ją stosuje?

Blacha dekoracyjna we wnętrzach domu

Blacha dekoracyjna doskonale sprawdzi się w kuchni zamiast płytek ceramicznych. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w dużych kuchniach hotelowych czy restauracyjnych, gdzie priorytetem jest zachowanie nieskazitelnej czystości. Warto jednak podkreślić, że panele blaszane do zamontowania w domu wyróżniają się dużo wyższymi walorami estetycznymi. Przykładowo w ofercie firmy Italinox znajdziemy niezwykle atrakcyjne modele blachy dekoracyjnej stworzone ze stali szlachetnej. Bogate wzornictwo oraz różnorodność struktur sprawiają, że materiały wykończeniowe tego typu dodadzą klasy każdej kuchni zaaranżowanej w stylu industrialnym, rustykalnym czy loftowym.

Blacha dekoracyjna doskonale komponuje się z betonem, surowym tynkiem, cegłą i drewnem. Z tego też względu można zastosować ją w salonie. Przy pomocy paneli blaszanych ozdobić możemy jedną ze ścian lub jej niewielki fragment. Możemy również wykorzystać je do instalacji podwieszanego sufitu, co zapewni niezwykły efekt stylizacyjny. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z ilością metalowych detali, co sprawi, że wnętrze wyglądać będzie zbyt technicznie.

Blacha dekoracyjna na zewnątrz budynku

Blacha dekoracyjna coraz częściej sprawdza się także w roli elewacji budynku, stając się wizytówką nowoczesnego budownictwa.  Choć do krycia całych zewnętrznych ścian obiektu wykorzystuje się specjalne rodzaje tego materiału, przy pomocy dekoracyjnych paneli można podkreślić niektóre detale budynku. Panele blaszane można zamontować również w przydomowym warsztacie lub garażu. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i ekonomiczne zarazem.

Zalety blachy dekoracyjnej

Zastosowanie blachy dekoracyjnej we wnętrzach domu zapewnia oryginalność aranżacji. Atrakcyjny wygląd paneli to jednak niejedyna ich zaleta. Wykazują one również dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu wyróżniają się większą trwałością w porównaniu do np. kafelków. Blacha dekoracyjna jest również niewrażliwa na działanie wilgoci, dzięki właściwościom komponentów, z których została wyprodukowana. Panele blaszane są żaroodporne i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Optycznie powiększają też i rozjaśniają pomieszczenie.

Opracowanie:
Wysogotowo, Skórzewska 65
tel. 61 647 19 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz