Materiał Partnera

Biżuteria srebrna z bursztynami dla panny młodej

Biżuteria srebrna z bursztynami dla panny młodej

Biżuteria bursztynowa na złotych łańcuszkach, rzemykach, czy też specjalnych sznurkach, od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Bursztyny są cenione w całej Europie, co można zaobserwować również w modzie ślubnej. Dzisiaj z powodzeniem panny młode, mogą przyozdabiać swoje uszy, nadgarstki, czy dekolty, pięknymi wyrobami prosto z Polski. Szczególnie polecana jest biżuteria srebrna z bursztynami, którą można zharmonizować z suknią ślubną w stylu boho, empire, czy rustykalnym.

Biżuteria bursztynowa a suknia ślubna

Obecnie jeśli panna młoda na swoją biżuterię ślubną, chce wybrać bursztyny, powinna przede wszystkim dokładnie wybrać odpowiednią kreację. Do biżuterii bursztynowej – najlepiej srebrnej – najlepiej pasują suknie ślubne we wspomnianych stylach boho, rustykalnym, a także empire. Wyróżniają się one bowiem swoją prostotą, mniejszą ilością ozdób, niż np. princeski, a także często etnicznymi akcentami – np. wzornictwem oraz krojem staropolskich sukien kobiecych. To właśnie wtedy bursztyn może okazać się strzałem w dziesiątkę. Istotne jest jednak zachowanie równowagi kolorystycznej. W przypadku naszyjników z dużą ilością wyrazistych kamieni, najlepiej zastosować kreację w kolorze białym, szarym, czarnym a także w beżu. Należy wtedy pamiętać również o umiarze, wybierając tylko pojedyncze wyroby, np. sama bransoletka do sukni z zabudowanym dekoltem oraz z wiankiem.

Detale, które mają znaczenie

Nie tylko odważne modowe kreacje ślubne mogą być stosowane wraz z bursztynami. Często dzisiaj pary młode dobierają wspólnie, malutkie detale, które staną się również swoistą pamiątką. Przyszła małżonka może wpiąć we włosy szpilkę z drobnym bursztynowym oczkiem, a przyszły małżonek, może zdecydować się na piękne spinki mankietowe z bursztynem. W taki symboliczny sposób połączy to kreacje państwa młodych. Tu warto wspomnieć o symbolice kamieni, często określanych, jako bałtyckie – wskazują one na nieprzemijającą radość, a także zdrowie, wszak niezwykłe bursztyny, wyróżniają się swoimi właściwościami leczniczymi!

Jeśli chcesz zatem postawić na magiczną biżuterię ślubną z bursztynu, odwiedź między innymi Galerię Mariacką, sklepu BALTIC STONE, i zakochaj się w kamieniach szlachetnych z zaklętą w sobie mocą Morza Bałtyckiego!

Opracowanie:
Gdańsk, Mariacka 29
tel. 58 301 16 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz