Materiał Partnera

Biżuteria męska – wybór dobrego zegarka na rękę

Biżuteria męska – wybór dobrego zegarka na rękę

Zegarki na rękę dla mężczyzn pełnią funkcję biżuterii i ozdoby. Wykorzystywane są one jako uzupełnienie stroju casualowego, sportowego, biznesowego czy wieczorowego. Branża zegarkowa produkuje zegarki w określonych stylach, pasujących do noszonych ubrań. Jeśli jednak nie chcesz kupować kilku zegarków, zdecyduj się na zegarek uniwersalny, który będzie pasował niemalże na wszystkie okazje. Poznaj zasady, którymi warto kierować się przy wyborze dobrego zegarka na rękę.

Określ przeznaczenie

Pierwszym i najważniejszym krokiem przy zakupie zegarka męskiego jest określenie jego przeznaczenia. Pomimo iż na rynku istnieje wiele modeli uniwersalnych, które można zakładać zarówno na spotkania biznesowe, jak i towarzyskie, to nigdy nie będą one tak harmonijnie wpasowywały się w dane okoliczności, jak zegarki o określonym stylu. Z zegarkami jest bowiem podobnie jak z butami, paskami i innymi częściami garderoby – wszystkie te elementy muszą do siebie idealnie pasować, aby doskonale odzwierciedlać charakter użytkownika oraz jego poczucie estetyki. W ofercie najlepszych sklepów z markowymi zegarkami można zatem znaleźć zegarki klasyczne, zegarki sportowe, zegarki biznesowe czy zegarki designerskie dla osób ceniących sobie wyróżniający się styl, niepowtarzalny design oraz niestandardowe rozwiązania. Polecaną firmą dystrybuującą różne modele luksusowych zegarków męskich i damskich jest sklep stacjonarny oraz internetowy Strefa Czasu.

Wybór odpowiedniego mechanizmu

W branży zegarków wykorzystuje się trzy rodzaje mechanizmów zegarków: mechanizm klasyczny nakręcany ręcznie, mechanizm automatyczny, który nakręca się dzięki ruchom ręki, a także mechanizm kwarcowy pracujący dzięki baterii. Warto wiedzieć, że w najdroższych i najlepszych zegarkach najczęściej wykorzystuje się mechanizmy automatyczne, ale wysoka technologia i precyzyjna technika projektowania oraz konstruowania zegarków pozwoliła światowym markom wytwarzać wysoko jakościowe produkty z mechanizmem kwarcowym. Przy zakupie zegarka zwróć zatem uwagę na żywotność baterii. Jeśli chodzi o szkło, warto kupować zegarki ze szkiełkiem wytworzonym ze szkła mineralnego bądź szafirowego, o konstrukcji stalowej bądź ze stali uszlachetnionej.

Marka ma znaczenie

W branży zegarkowej marki produktów mają ogromne znaczenie. W większość przypadków klient nie płaci za markę, ale za jakość zegarka, jego niepowtarzalny design i wytworzenie z surowców o wysokiej trwałości – tak jest w przypadku zegarków do kilku tysięcy złotych, ceny tych znacznie droższych mogą być pochodną wysokiej pozycji rynkowej danego producenta (przykładem jest np. Rolex i Rado). Polecanymi markami zegarków na rękę męskich, które można uznać za luksusowe, ale i niedrogie są: Seiko (m.in. zegarki uniwersalne), Fossil (m.in. zegarki casualowe), Casio i Casio G-Shock (polecane zegarki sportowe), Vostok (m.in. zegarki klasyczne ze skórzanymi paskami), Atlantic i Doxa (np. zegarki eleganckie na wyjścia wieczorowe). Warto również zainteresować się zegarkami wyższej klasy – należą do nich marki Oris czy Maurice Lacroix.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz