Materiał Partnera

Biuro rachunkowe dla małej firmy - jak wybrać?

Biuro rachunkowe dla małej firmy - jak wybrać?

Księgowość w małej firmie jest mniej skomplikowana niż w przedsiębiorstwach z sektora średnich i dużych podmiotów gospodarczych. Mniej obowiązków, a przede wszystkim mniejsza liczba dokumentów księgowych powoduje, że nie opłaca się do tego zadania zatrudniać księgowej - dużo lepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z biurem rachunkowym. Jak wybrać odpowiednie dla niewielkiej firmy?

Miesięczna liczba dokumentów

W przypadku współpracy biura rachunkowego z małą firmą podstawową formą rozliczenia jest najczęściej miesięczny abonament. Stała kwota płacona za określoną liczbę dokumentów księgowych, które dostarczamy do księgowej. Przed podjęciem współpracy warto dokładnie sprawdzić ceny oraz dostępne pakiety dokumentów - radzi właścicielka firmy ABAKUS Biuro Rachunkowe Joanna Zdunowska.

Renoma i doświadczenie

Księgowość to jeden z najważniejszych działów każdej firmy. Prawidłowe, a przede wszystkim zgodne z prawem wypełnianie księgi przychodów i rozchodów ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kiedy decydujemy się na powierzenie tej usługi profesjonalnemu biuru rachunkowemu, dużą uwagę należy zwrócić na doświadczenie oraz renomę zatrudnionych tam specjalistów.

Warto pamiętać, że biuro rachunkowe to nie tylko prowadzenie ksiąg, ale również doradztwo finansowe. Sprawne zarządzanie kosztami firmy pozwala unikać wyższych podatków, a także utrzymywać firmę w dobrej sytuacji finansowej. Warto więc taką czynność powierzyć osobom, które mają wiedzę, jak prawidłowo zarządzać finansami klientów.

Dlaczego nie warto prowadzić księgowości samemu?

Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości w małej firmie. Dla wielu z nich jest to sposób na zaoszczędzenie kilkuset złotych, ale - jak wskazują eksperci - jest to rozwiązanie bardzo ryzykowne. Błędnie prowadzona księgowość może narazić firmę nie tylko na straty, ale również wiele kar nakładanych przez Urząd Skarbowy.

Powierzenie księgowości do biura rachunkowego to gwarancja wysokiej jakości prowadzenia firmowych finansów. Wybór odpowiedniej księgowej nie jest prosty, ale kierując się odpowiednimi kryteriami - bez trudu odnajdziemy odpowiedniego specjalistę.

Opracowanie:
Głosków, Millenium 26
tel. 512 011 322
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz