Materiał Partnera

Biuro rachunkowe czy własna księgowa?

Biuro rachunkowe czy własna księgowa?

Dziś na rynku istnieje wiele opcji, z których może skorzystać osoba, która potrzebuje pomocy z nieustannie zmieniającymi się przepisami podatkowymi. Można zatrudnić w firmie księgową na etat, lub pozostawić usługi księgowe w rękach pracowników biur rachunkowych. Tylko jak zdecydować, która z tych opcji jest najlepsza? A może prowadzić księgowość samodzielnie?

Właściciele firm skupiając się na prowadzeniu swoich biznesów niewiele mają czasu na zajmowanie się księgowością i podatkami. Sprawy nie ułatwia również fakt, że przepisy zmieniają się bardzo często i wymaga to od nich nieustannego śledzenia wszelkich nowelizacji. Przychodzi taki moment, że należy zdecydować czy chcemy skorzystać z usług biura rachunkowego jak 2x2 w Łodzi, czy lepiej zatrudnić samodzielną księgową a może lepiej prowadzić księgowość samodzielnie?

Księgowa a….księgowa!

Zatrudnienie samodzielnej księgowej to dobra opcja dla dużych firm, które zatrudniają setki pracowników i prowadzą wiele operacji. Ułatwi to kontrolę bieżącego stanu finansowego firmy przez osobę, która trzyma rękę na pulsie. Jednak korzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego przypomina nieco zatrudnienie własnej księgowej! Dobre biuro przydziela jednego pracownika do naszej firmy, więc zawsze orientuje się on w tym, co się u nas dzieje a koszt jest nieporównywalnie mniejszy! Samodzielne prowadzenie księgowości dobre jest, gdy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, która nie generuje wielu faktur czy kosztów. Przy każdej zmianie i na przykład rozszerzeniu zakresu oferowanych usług może się jednak przydać osoba, która spojrzy profesjonalnym okiem na to jak to rozwiążemy. Wybór tego, kto będzie odpowiadał za podatki, kadry czy finanse naszej firmy to ważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć! Dlatego nasze biuro oferuje możliwość przetestowania oferowanych przez nas usług. Pierwszy miesiąc pracujemy dla Państwa za darmo!

Profesjonalne biuro rachunkowe, czyli jakie?

Co to tak naprawdę oznacza, że jakieś biuro rachunkowe określane jest mianem profesjonalnego? Na pewno ważne, aby wszyscy zatrudnieni tam pracownicy posiadali odpowiednie wykształcenie i doświadczenie oraz na bieżąco poszerzali swoją wiedzę. To także biuro, które oferuje wiele usług. W naszym biurze oferujemy usługi księgowe (jak prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych, przygotowywanie sprawozdań finansowych, roczne rozliczanie działalności), obsługę płacową (deklaracje ZUS, rozliczanie PIT), obsługę kadrową (dokumentacja kadrowa, urlopowa, sporządzanie umów, świadectw pracy), doradztwo podatkowe (deklaracje podatkowe) oraz doradztwo biznesowe (zakładanie działalności). Pomagamy odzyskać zwrot VAT za materiały budowlane, wykonujemy analizy ekonomiczne, pomagamy przygotować biznesplan oraz pomagamy wyprowadzić zaszłości w dokumentach i podatkach Państwa firmy. Dla bezpieczeństwa zainteresowanych stron jesteśmy ubezpieczeni a dla wygody naszych klientów oferujemy również odbiór dokumentów od klientów
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz