Materiał Partnera

Biuro Podróży i Turystyki Globtour. Czy warto wysłać dziecko na zieloną szkołę?

Biuro Podróży i Turystyki Globtour. Czy warto wysłać dziecko na zieloną szkołę?

Zielone szkoły nie bez powodu najczęściej spotykają się z entuzjazmem dzieciaków. Rodzice, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo swojej pociechy, mogą jednak mieć pewne wątpliwości co do jej pierwszego dłuższego wyjazdu. Warto zatem rozważyć wszelkie za i przeciw – a pomoże nam Biuro Podróży i Turystyki Globtour, które od lat zajmuje się organizowaniem różnych wycieczek dla dzieci i młodzieży. 

Czym właściwie jest zielona szkoła? 

Taki wyjazd nie różni się wiele od wycieczek szkolnych. Główna różnica polega jednak na organizacji czasu. Najmłodsi nie tylko bawią się i poznają nowe miejsca, ale także biorą udział w niestandardowych formach zajęć szkolnych. Przykładowo wizyta w muzeum zastępuje tutaj lekcję historii. Zielona szkoła zapewnia zatem dzieciom nie tylko rozrywkę, ale też edukację. Dzieci aktywnie przyswajają wiedzę, a przy tym integrują się z rówieśnikami i zdobywają nowe doświadczenia. Uczą się również samodzielności, gdyż po raz pierwszy spędzają dni bez towarzystwa rodziców. Muszą wówczas same radzić sobie z codziennymi czynnościami i obowiązkami. 

Wyjazdy mogą odbywać się podczas całego roku szkolnego, lecz zwykle organizuje się je tuż przed wakacjami, kiedy wszelkie sprawdziany i testy uczniowie mają już za sobą, a pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz. To pozwala na przyjemny i bezstresowy wypoczynek. W ramach zielonej szkoły uczestnicy mają szansę odwiedzić różne miejsca w kraju, choć do popularnych kierunków należą m.in. góry, morze czy Mazury. Zwykle miejsca zakwaterowania otoczone są lasami i jeziorami, co pozwala dzieciom pooddychać świeżym powietrzem. Umożliwia to również swobodną zabawę pod okiem opiekunów, bez obawy o niebezpieczeństwo związane z na przykład ruchliwą ulicą w pobliżu. 

Dlaczego warto wysłać dziecko na zieloną szkołę?

Udział w zielonej szkole może przynieść dziecku wiele korzyści. Nasza pociecha w ten sposób pozna nowe miejsca, zdobędzie cenne doświadczenia, zintegruje się z rówieśnikami. Taki wyjazd to także szansa na oderwanie się od miejskiego zgiełku i spędzenie czasu w otoczeniu przyrody. Jeśli zatem w szkole, do której uczęszcza dziecko, organizowane są takie wyjazdy, warto wyrazić zgodę na udział. Należy jednak wiedzieć, że wiele tego typu ofert znajdziemy w zewnętrznych firmach. Jak zostało wspomniane, organizacją różnych obozów, kolonii i zielonych szkół dla najmłodszych zajmuje się m.in. Biuro Podróży i Turystyki Globtour. 

Jakie wyjazdy oferuje Biuro Podróży i Turystyki Globtour?

Korzystając z oferty opisywanej firmy, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszej pociechy. Biuro Podróży i Turystyki Globtour stawia wyłącznie na sprawdzone rozwiązania. Klienci są kierowani do zakwaterowania, które spełnia wszelkie standardy – zarówno pod względem wyposażenia oraz estetyki, jak i lokalizacji. Przedsiębiorstwo zapewnia wyżywienie, nocleg i ubezpieczenie dla uczestników organizowanych wyjazdów. Warto bowiem wspomnieć, że firma zajmuje się planowaniem wycieczek nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla starszych turystów. W ofercie znajdziemy też m.in. organizację imprez integracyjnych czy wyjazdów szkoleniowych. 
Opracowanie:
Szczecin, al. Papieża Jana Pawła II 32 lok. 3
tel. 91 434 31 73
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz