Materiał Partnera

Biuro pachnące lawendą, czyli odświeżacze powietrza

Biuro pachnące lawendą, czyli odświeżacze powietrza

Praca w zamkniętym pomieszczeniu, pomiędzy stertami zakurzonych dokumentów i rozgrzanym komputerem, z pewnością nie należy do komfortowych. Wystarczy jednak odrobina kwiatowego zapachu, a miejsce pracy zmienia się diametralnie i staje się wyjątkowo przyjemne.

Zapachy i ich wpływ na samopoczucie

Zmysł zapachu uważany jest za najwrażliwszy ze wszystkich zmysłów. Chociaż wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, to właśnie aromaty potrafią sprawić, że odczuwamy wyjątkową przyjemność lub zniechęcenie. Zapachy pobudzają też naszą wyobraźnię, sprawiając, że z ciasnego pokoju przenosimy się na ukwieconą łąkę lub do pachnącego sosnowym igliwiem lasu. To doskonały sposób na zmianę naszego otoczenia, nie tylko w domu, ale również w pomieszczeniach biurowych. Producenci środków chemicznych dla firm sprzątających i etatowych sprzątaczek pomyśleli również o tym, aby poza usuwaniem zanieczyszczeń z powierzchni blatów, sanitariatów i luster zmienić atmosferę w biurze. Służą temu specjalistyczne środki zapachowe, dostępne w wielu różnych odmianach, dzięki czemu można je nie tylko dopasować do upodobań, ale też zmieniać, kiedy się już znudzą.

Oferta olejków zapachowych firmy Obermark Polska. Józef Piątkiewicz, będącej polskim przedstawicielem niemieckiego producenta chemii do sprzątania, jest bardzo urozmaicona. Dostępne zapachy skomponowane z naturalnych olejków roślinnych są na tyle urozmaicone, że z pewnością będą odpowiednie zarówno dla miłośników zdecydowanych aromatów, jak i dla zwolenników zapachowych subtelności. Biuro, łazienkę firmową czy salę dla oczekujących gości może wypełnić delikatny zapach słodkiej wanilii, odświeżająca cytryna, limonka, nieco cięższe drzewo sandałowe lub kompozycja orientalna. Zapachy mogą też tworzyć unikalny klimat biura, kojarzony wyłącznie z tym miejscem, podobnie jak perfumy kojarzone są z konkretną kobietą

Olejki naturalne na blatach i umywalkach

Tradycyjnie myśląc o odświeżaczach powietrza wyobrażamy sobie specjalne środki chemiczne w sprayu, które rozpylamy w powietrzu. W warunkach domowych piękne zapachy w pokojach czy łazienkach zapewnią nam też świece aromatyczne. Firma to miejsce, w którym takie produkty nie zdają egzaminu chociażby z uwagi na dużą kubaturę wnętrz oraz przepisy przeciwpożarowe. Producenci chemii do sprzątania do dezynfekcji pomieszczeń publicznych przygotowują specjalne koncentraty na bazie naturalnych olejków roślinnych, które dozuje się, rozpylając je na blatach, sedesach, kafelkach ściennych, kaloryferach czy innych zmywalnych powierzchniach. Środki te nie tylko zapewniają piękny aromat, ale też skutecznie niwelują inne, negatywne zapachy, jak dym papierosowy, wyziewy z kanalizacji czy zapach zwierząt.

Wszystkie preparaty przeznaczone do odświeżania powietrza są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, dlatego rozpylone bezpośrednio na powierzchni podczas kontaktu z nią nie powodują uczuleń czy podrażnień. Pozytywną cechą tych preparatów jest też ich długa trwałość, bowiem rozpylone na ścianie utrzymają piękny aromat pomieszczenia przez całą dobę. Można je też wykorzystywać jako dodatek do wody w odkurzaczach piorących, dzięki czemu pozostawią odświeżający aromat na dywanie lub wykładzinie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz