Biorezonans. Kiedy warto skorzystać z terapii alternatywnej?

Biorezonans. Kiedy warto skorzystać z terapii alternatywnej?

Biorezonans to jedna z metod diagnostyki medycyny alternatywnej, wykorzystująca wibracje elektromagnetyczne. Jej skuteczność nie została jak dotąd potwierdzona. Dlaczego więc warto się na nią zdecydować? Na czym polega działanie biorezonansu? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest biorezonans?

Biorezonans magnetyczny jest jedną z metod diagnostyki i leczenia chorób z zakresu medycyny alternatywnej. Jej twórcami są dwaj niemieccy naukowcy - Franz Morell i Erich Rush. Stworzyli oni metodę MORA, polegającą na wykorzystaniu zjawiska elektromagnetyzmu w celach diagnostycznych i leczniczych. 

Zgodnie z teorią naukowców każdy patogen obecny w naszym organizmie emituje określony zakres drgań, co wykrywane jest przez biorezonans. Podczas terapii patogeny te wprowadza się w takie drgania, po których ulegną one rozpadowi. Zabieg ma również wzmacniać układ odpornościowy, synchronizować pracę fal mózgowych i regulować pracę narządów wewnętrznych. 

Jak wygląda terapia biorezonansowa?

Terapia biorezonansem przeprowadzana jest w pozycji siedzącej. Podczas zabiegu przez ciało pacjenta przepuszcza się niewielkie dawki prądu, który wytwarzany jest przez specjalistyczne urządzenie. 

Osoba poddająca się terapii trzyma metalowe końcówki podłączone do urządzenia generującego prąd. Z kolei osoba, która przeprowadza leczenie biorezonansem, zmienia natężenia fal elektromagnetycznych.

Zabieg jest bezbolesny. Możliwe jest odczuwanie delikatnego mrowienia w dłoniach.

Biorezonans. Kiedy się na niego zdecydować?

Zwolennicy tej metody twierdzą, że za pomocą biorezonansu można odkryć m.in. alergie pokarmowe, nawet te, które nie są wykrywane za pomocą standardowych testów alergicznych. Możliwe jest też wykonanie testów na nietolerancje pokarmowe i obciążenie metalami ciężkimi.

Biorezonans jest również wykorzystywany w celu wykrycia infekcji pasożytniczych. Praktycznie u każdej osoby, która poddaje się tej metodzie diagnostycznej, dochodzi do wykrycia ameb, robaków czy przywr w obrębie układu pokarmowego. 

Uważa się również, że biorezonans może być stosowany jako terapia uzupełniająca w leczeniu choroby alkoholowej i uzależnieniu od nikotyny. Ma on przyspieszać usuwanie toksyn z organizmu.

Biorezonans – oszustwo czy bezpieczna i skuteczna metoda?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy terapia biorezonansowa jest skuteczna. Brak jest bowiem rzetelnych badań naukowych, które mogłyby potwierdzić jej działanie. Sceptycy twierdzą, że może ona działać na zasadzie placebo. Wśród lekarzy wzbudza ona sporo kontrowersji.

Zwolennicy biorezonansu uważają natomiast, że jest on bezpieczny i skuteczny. Nie wywołuje skutków ubocznych, a może wykryć przyczyny wielu chorób, w tym tych o podłożu autoimmunologicznym. Mówi się również, że terapia przyczynia się do usuwania chorobotwórczych patogenów.

Największą wadą tej metody jest jej koszt. Testy alergiczne, zarówno ogólne, jak i pokarmowe to wydatek około 120 do 150 zł. Droższe są terapie przy użyciu biorezonansu magnetycznego, ich cena zwykle uzależniona jest od tego, jak dużo sesji należy przeprowadzić.

Biorezonans jest też metodą czasochłonną. Prowadzący terapię za pomocą fal magnetycznych przekonują, że pierwsze efekty widoczne są dopiero po przeprowadzeniu kilku lub kilkunastu zabiegów, co może trwać nawet kilka miesięcy.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także