Artykuł sponsorowany

Biokominek - współczesny sposób na eleganckie źródło ciepła

Biokominek - współczesny sposób na eleganckie źródło ciepła

Kominek opalany przy pomocy biopaliwa stanowi produkt dość nowy na krajowym rynku. Nowoczesny model jest dobrą propozycją dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na montaż kominka tradycyjnego. Kiedy jeszcze montaż biokominka może okazać się doskonałym rozwiązaniem? Dowiesz się tego z niniejszego poradnika.

Biokominek - co to takiego?

Biokominek stanowi jedną z alternatyw od kominka klasycznego, w którym zamiast drewna stosuje się paliwo w postaci płynnej lub żelowej. Fakt ten pozwala na bezpieczne użytkowanie biokominka w miejscach, które nie posiadają systemu odprowadzania spalin z kominka tradycyjnego. Biokominek powinien być jedynie usytuowany w znacznej odległości od łatwopalnych przedmiotów. Kominek zasilany płynnym paliwem może więc znaleźć się w mieszkaniu w bloku czy wieżowcu, jak również w domu, w którego projekcie nie przewidziano komina spalinowego.

Biokominek - ekologiczne rozwiązanie

Choć wydawać by się mogło, że tradycyjny kominek jest ekologiczny, tak fakt ten jest zależny od zastosowanej komory spalania. Dopiero w ostatnich latach mamy do czynienia ze zwiększającą się świadomością na temat szkodliwości nieodpowiednio przeprowadzonego procesu spalania surowców naturalnych. W przypadku biokominków do palenia stosuje się nie drewno, a paliwo pochodzenia roślinnego stworzone na bazie etanolu. Zdenaturyzowane paliwo zapewnia tzw. czysty proces spalania, podczas którego nie wytwarza się sadza, dym i ostry zapach. Dzięki temu indywidualnie zaprojektowany biokominek jest nie tylko łatwiejszy do utrzymania w czystości, ale również bezpieczny dla środowiska. Warto też podkreślić, iż biokominek wykazuje się niższym poziomem skuteczności pod kątem grzewczym jak jego tradycyjny odpowiednik.

Zalety biokominka

Zastosowanie odpowiednio wykonanego biokominka przynosi jego właścicielowi wiele korzyści. Do najważniejszych należą następujące aspekty:

  • Czystość - brak wydzielania się dymu, sadzy i popiołu ułatwia w codziennym utrzymaniu kominka w czystości.
  • Oszczędność - posiadając biokominek nie ma potrzeby przygotowania dodatkowego miejsca na brykiet lub drewno.
  • Mobilność - niewielki rozmiar umożliwia swobodne przenoszenie biokominka.
  • Prostota - urządzenia tego typu są łatwe w samodzielnym montażu, a później również w obsłudze.
  • Wydajność - w tradycyjnych kominkach ponad połowa energii cieplnej jest wydalana przez komin. Ciepło wytworzone przez biokominek zostaje w pomieszczeniu w 100%.

Na koniec warto podkreślić, iż biokominek stanowi doskonały sposób na dodatkowe źródło ciepła z ekonomicznego punktu widzenia. Urządzenia tego typu przypadną również do gustu miłośnikom aromaterapii. Do biokominka można bowiem dodawać olejki eteryczne, a dzięki temu cieszyć się powietrzem nasączonym konkretnym zapachem.

Ile kosztuje biokominek?

Łączny koszt inwestycji w biokominek może wahać się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na ostateczną cenę składa się bowiem kilka czynników, takich jak jakość wykonania urządzenia, jego rozmiary, jak również rodzaj modelu. Urządzenie tego typu można zarówno zakupić w sklepie jak również zamówić model stworzony na zamówienie. Producent biokominków Kominki Kowalczyk z Bolesławca to firma specjalizująca się w przygotowywaniu wyjątkowych modeli o niebanalnej estetyce. Każdy stworzony przez producenta kominek spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, ponieważ jest wykonany z materiałów doskonałej jakości.

Biokominek stanowi doskonałą alternatywę od kominka tradycyjnego dla osób. Model ten doskonale sprawdza się w mieszkaniach oraz niewielkich domach, w których nie zostało przewidziane zamontowanie komina spalinowego. Chcąc zdecydować się na zakup biokominka warto udać się do renomowanego producenta lub dystrybutora. Współpraca z firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie na rynku pomoże klientowi dobrać odpowiedni model do jego potrzeb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz