Artykuł sponsorowany

Biokominek, czyli alternatywa dla klasycznego paleniska - Salon Kominkowy MAAD

Biokominek, czyli alternatywa dla klasycznego paleniska - Salon Kominkowy MAAD

Kominek w domu to marzenie bardzo wielu ludzi. Stwarza on miłą atmosferę, nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru oraz zachwyca estetyką. W przeszłości kominki były zarezerwowane wyłącznie dla domów jednorodzinnych, jednak aktualnie montaż biokominka, dostępnego m.in. w ofercie Salonu Kominkowego MAAD, możliwy jest również w bloku mieszkalnym. Sprawdź, na jakiej zasadzie działa biokominek oraz jakie są jego rodzaje. Zapraszamy do lektury!

Jak działa biokominek?

Biokominek to nowoczesne urządzenie, które dzięki swojej prostocie stanowi świetną alternatywę dla klasycznych palenisk. Ogień wytwarzany przez sprzęt tego typu nie generuje dymu ani popiołu, dlatego nie wymaga montażu instalacji odprowadzającej na zewnątrz budynku. Biokominki zasilane są naturalnym biopaliwem w formie płynu lub żelu wytwarzanego z produktów roślinnych, którego spalanie skutkuje pojawieniem się pary wodnej skutecznie nawilżającej powietrze w pomieszczeniach domu lub mieszkania. Przedstawiciel Salon Kominkowy MAAD dodaje:

Biokominki to świetna alternatywa dla klasycznych palenisk, która może być wykorzystana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych. Ze względu na ich prostotę oraz brak ingerencji w środowisko zewnętrzne, mogą być one montowane bez żadnych pozwoleń.


Wydajność biokominka zależy w głównej mierze od ustawionej intensywności płomienia, jednak przyjmuje się, że 1 litr biopaliwa wystarczy na około 3-6 godzin użytkowania. Biokominek może wykazywać także właściwości aromaterapeutyczne. W tym celu do paliwa wystarczy dodać specjalne olejki, które skutecznie rozprowadzą pożądany zapach po całym domu.

Jaki rodzaj biokominka wybrać?

Biokominki występują w trzech podstawowych formach, dzięki czemu mogą świetnie dopasować się do potrzeb klientów i wystroju każdego wnętrza. Wyróżnia się biokominki do zabudowy, wolnostojące oraz wiszące. Zasada działania wszystkich typów jest identyczna, a ich prostota i wszechstronność sprawiają, że mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu, z wyjątkiem biokominków do zabudowy, które powinny zostać osadzone w ścianie wykonanej z materiału odpornego na wysokie temperatury.

Salon Kominkowy MAAD, z siedzibą w miejscowości Tuchola na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oprócz biokominków posiada w swojej ofercie także wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, piece i kuchnie kaflowe, żeliwne, a także wiele rodzajów piecyków wolnostojących oraz niezbędne akcesoria. Firma zajmuje się zarówno dystrybucją, jak i montażem dostępnych produktów oraz podejmuje się realizacji projektów na indywidualne zamówienie. Przedsiębiorstwo gwarantuje profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo oraz atrakcyjne ceny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz