Artykuł sponsorowany

Biokominek – czy to prawda, że jest tylko do ozdoby?

Biokominek – czy to prawda, że jest tylko do ozdoby?

Zwykle kominek ma pełnić funkcję grzewczą i dlatego właściciele domów chcą go mieć w swoim salonie lub sypialni. To jednak nie wszystko, co sprawia, że są tak często poszukiwane. Od kilkunastu lat biokominki stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego ten typ kominków cieszy się takim zainteresowaniem? Czy każdy kominek musi wiązać się z dużym nakładem finansowym? Czy kominek można mieć także w mieszkaniu?

Kominek – czy można go postawić na półce?

Okazuje się, że niektóre modele biokominków wolnostojących są na tyle poręczne, że można wybrać taki, który będzie pasował na półkę lub ozdobi stół. Biokominki nie muszą być połączone z systemem kominowym, ponieważ nie produkują spalin i sadzy. Z tego też powodu nazywane są kominkami ekologicznymi. Aby rozpalić w nich ogień nie jest też potrzebny opał. Nie używa się drewna ani brykietu. Biokominki zasila się bowiem biopaliwem na bazie alkoholu etylowego. Spala się ono w zasadzie całkowicie i nie pozostawia praktycznie substancji ubocznych.

Mimo wszystko, dobrze jednak zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia, gdzie zamontowano biokominek, ponieważ podczas spalania wytwarzają się niewielkie ilości dwutlenku węgla. Co prawda nie szkodzi ona zdrowiu, jednak przy długotrwałym użytkowaniu warto wywietrzyć pomieszczenie.

Firma Dobre Kominki to dystrybutor różnego typu kominków, klienci mogą liczyć również na usługę montażu i wybór obudowy kominkowej. Poza biokominkami wolnostojącymi, są również takie, które montuje się na ścianie i sprawiają wrażenie prawdziwego kominka grzewczego. Czy biokominek zatem produkuje ciepło? Spalanie biopaliwa powoduje wytwarzanie energii, więc powstaje ciepło.

Czy biokominek może zastąpić ogrzewanie, tak jak inne kominki?

Trzeba zdać sobie jednak sprawę, że ciepło płynące z biokominka będzie niewystarczające  i nie można nim zastąpić ogrzewania w całym domu lub nawet jego części, na przykład parteru. Biokominek oczywiście daje przyjemne uczucie ciepła, ale posłuży raczej, jako rodzaj dekoracji. Ogrzeje pomieszczenie, w którym jest zamontowany, lecz należy go potraktować, jako dodatkowe źródło ogrzewania. Pod tym względem nie będzie alternatywą dla kominów tradycyjnych na drewno, z którymi można połączyć instalację grzewczą.

Biokominki są jednak uniwersalne i można je montować w domach oraz mieszkaniach. Jeśli właścicielom zależy wyłącznie na klimacie, jaki zapewnia kominek w salonie to biokominek z pewnością spełni ich oczekiwania, a dodatkowo ozdobi wnętrze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz