Materiał Partnera

Bielenie i zamgławianie jako skuteczne metody dezynfekcji

Bielenie i zamgławianie jako skuteczne metody dezynfekcji

Dezynfekcja to inaczej odkażanie. Ma na celu niszczenie drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Dezynfekuje się rany powstałe wskutek różnych zdarzeń, narzędzia kosmetyczne i chirurgiczne czy po prostu ręce. Ale nie tylko. Dezynfekcji poddawane są również pomieszczenia inwentarzowe w gospodarstwach rolnych. Zajmują się tym wykwalifikowane firmy, takie jak Czyścioch z Moniek.

Celem dezynfekcji jest usuwanie wszelkich grzybów, wirusów oraz bakterii i roztoczy. Dobór odpowiedniej metody dezynfekcji jest uzależniony od rodzaju problemu i warunków atmosferycznych. Niezwykle ważne jest przed wykonaniem zabiegu zwrócenie szczególnej uwagi na temperaturę i wilgotność powietrza, obecność ściółki oraz wiele innych elementów, które mogą wpływać na działanie stosowanych środków chemicznych.

Bielenie ścian

Bielenie pomieszczeń inwentarskich stosuje się  dla zwalczenia wszelkich mikroorganizmów, które mają negatywny wpływ na zdrowie hodowanych zwierząt. Tę metodę dezynfekcji przeprowadza się zazwyczaj w porze wiosenno-letniej. Wysoka temperatura oraz mniejszy poziom wilgoci sprzyjają przeznaczeniu bielenia. Dodatkowo łatwiej przeprowadzić cały proces, kiedy bez problemu można zwierzęta wyprowadzić na pastwisko. Bielenie pomieszczeń inwentarskich, takich jak obory, chlewy czy kurniki, powinno być przeprowadzane przynajmniej raz w roku. wykonywane jest przy pomocy roztworu wodnego wapna hydratyzowanego, które jest nanoszone, na oczyszczone z kurzu, pajęczyn i innych zabrudzeń, na ściany i sufit. Cały zabieg wykonywany jest profesjonalnymi maszynami, rozprowadzającymi dokładnie i równomiernie mleko wapienno. Poza samą wysoko skuteczną dezynfekcją, bielenie ścian powoduje rozjaśnienie wnętrza nawet do 30%.

Zamgławianie

Dezynfekcja przy pomocy zamgławiania może być wykorzystywana zamiennie z ozonowaniem. Jest powszechnie stosowana w gospodarstwach rolnych ze względu na swoją efektywność oraz wysoką skuteczność. Można ją stosować także w walce z komarami. Kluczowe jest tutaj uzyskanie bardzo drobnych kropli preparatu, by mogły dostać się w najmniejsze zakamarki i najwęższe szczeliny budynku oraz wniknąć najgłębiej jak to możliwe w gęstą roślinność. Do aplikowania preparatu dezynfekcyjnego wykorzystuje się tu tzw. zamgławiacze, czyli specjalne wytwornice aerozoli, które można stosować na zimno i na gorąco. Przy zamgławianiu termicznym rozproszony przy pomocy gęstej mgły preparat utrzymuje się dłużej na zwalczanym obiekcie, co daję bardzo wysoką skuteczność działania. Z kolei zamgławianie na zimno utrzymuje się w powietrzu krócej i słabiej rozprzestrzenia środek chemiczny. Za to jest pozbawione obecności gorących spalin.

Opracowanie:
Mońki, al. Wojska Polskiego 48 lok. lok 44
tel. 786 100 825
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz