Materiał Partnera

Biały montaż. Na czym to polega?

Biały montaż. Na czym to polega?

Wykończenie wnętrz to nie lada wyzwanie. Obejmuje bowiem szereg różnych do wykonania prac, zazwyczaj przez różne ekipy budowlane. Na szczególną uwagę zasługują łazienka i kuchnia, które oprócz walorów estetycznych i elementów dekoracyjnych, muszą spełniać przede wszystkim funkcję użytkową. Na funkcjonalność tych pomieszczeń wpływa profesjonalny montaż urządzeń sanitarnych oraz instalacja wodno-kanalizacyjna. Co to jest tak zwany biały montaż? Jaki zakres prac obejmuje?

Łazienka i kuchnia pod lupą hydraulika

Miłośnicy aranżowania wnętrz zazwyczaj skupiają się w głównej mierze na jego wykończeniu pod względem elementów dekoracyjnych. Oryginalny dozownik do mydła, lustro w nietypowym kształcie to detale, którymi chcą nadać łazience indywidualnego charakteru, a w kuchni stworzyć prawdziwe królestwo jedzenia, które podawane będzie na nowoczesnych półmiskach i talerzach. Zanim jednak domownicy będą mogli cieszyć się odkrywaniem nowych smaków i relaksować się w pełnej piany wannie, niezbędna jest pomoc profesjonalnych hydraulików, np. firmy Ar-Sanit, przy pracach fachowo określanych jako biały montaż. Pod tym pojęciem kryje się przede wszystkim montaż takich urządzeń jak wanna, umywalka, toaleta, brodzik i kabina prysznicowa czy bateria kuchenna oraz innych ceramicznych elementów, podłączenie ich do instalacji wodno-kanalizacyjnej, doprowadzającej zimną i ciepłą wodę. W zakres prac wchodzi także układanie płytek ceramicznych. Komplet tych czynności ma przede wszystkim przyczynić się do bezpiecznego użytkowania niezbędnych w każdej łazience i kuchni urządzeń, a także podkreślać walory pomieszczeń pod względem estetycznym.

Jak to się robi?

Brak podstawowej wiedzy i umiejętności w dziedzinie hydrauliki to jeden z czynników, który powinien być decydujący jeśli chodzi o chęć samodzielnego montażu urządzeń sanitarnych. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie fachowców w tej branży. Firma Ar-Sanit od lat zajmuje się pracami określanymi jako biały montaż. Nikt przecież nie chce dopuścić do zalania nowo wyremontowanej łazienki lub nieustannie zmagać się z cieknącym kranem w kuchni. Jak już zostało wspomniane biały montaż, ma sprawić, że wszędzie tam, gdzie to konieczne będzie płynęła woda. Oprócz podłączenia urządzeń, należy zadbać o dobór odpowiednich materiałów, gwarantujących trwałość i wodoszczelność, czyli uszczelek, fug, silikonów i taśm izolacyjnych. Dzięki temu w tych pomieszczeniach królować będzie funkcjonalność połączona z estetycznym wykończeniem, gdyż połączenia te będą niedostrzegalne. Co więcej, sposób montażu różni się w zależności od rodzaju artykułów. Inaczej podłącza się baterię ścienną, inne metody wykorzystuje się przy baterii sztorcowej. Podobnie jest z sedesem. Ten podtynkowy wiąże się z  prawidłowym ustaleniem pionu i poziomu stelaża oraz obudowaniem go konstrukcją z płyt gipsowych, która czasami wymaga uszczelnienia w postaci wełny mineralnej. Instalacja brodzika obejmuje także montaż kabiny prysznicowej, odpływu i zabezpieczenie wszystkich elementów narażonych na nadmierną ilość wody, eliminując powstawanie pleśni i grzybów. Końcowym etapem jest wykonanie testu wszystkich urządzeń, mającego na celu sprawdzenie szczelności podłączonej instalacji, co sprawi, że korzystanie z niej będzie przyjemne i funkcjonalne. 

Opracowanie:
Wrocław, Grabiszyńska 67
tel. 71 343 19 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz