Materiał Partnera

Biały montaż – jaki zakres prac uwzględnia?

Biały montaż – jaki zakres prac uwzględnia?

Zadbanie o przeprowadzenie białego montażu w fachowy sposób pozwoli na osiągnięcie świetnego rezultatu w postaci estetycznie prezentującej się przestrzeni łazienkowej. Oczywiście nie jest to wszystko, gdyż bardzo ważny element stanowi w związku z tym podłączenie armatury oraz pozostałych sprzętów. W poniższym wpisie przedstawiamy, co warto wiedzieć na ten temat.

Podstawowe kwestie

Na początek dobrze będzie nieco bliżej przyjrzeć się temu, z czego konkretnie składa się ten rodzaj prac. Zatem w jego ramach do czynienia mamy głównie z instalacją umywalki, wanny, brodzika, kabiny prysznicowej, bidetu czy grzejnika. Oprócz tego powiązane działania uwzględniają również założenie baterii łazienkowej czy kuchennej, podłączenie w należyty sposób paneli prysznicowych lub przycisków. To jednak dopiero część tego, co tak naprawdę stanowi biały montaż, ponieważ fachowcy wykonujący poszczególne czynności nierzadko muszą w dodatku podjąć się działań wykończeniowych. Te z kolei uwzględniają silikonowanie, uszczelnianie lub założenie szafek. Do tego dochodzi układanie płytek na ścianach i podłodze oraz czasami pozbycie się starego wyposażenia.

Najważniejsze przy tym wszystkim to oczywiście skorzystanie z usług sprawdzonego przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest IP Bud Haus sp. z o.o. Warto zaznaczyć, że wyżej opisany zakres nie zawsze wyglądał w ten sposób. Do niedawna bowiem zakres obejmował głównie prace instalacyjno-hydrauliczne i dopiero z czasem zaczęły do nich dochodzić pozostałe elementy wykończeniowe. W niektórych przypadkach spotkać możemy się ze stosowaniem nieco rzadziej spotykanych rozwiązań, jak podtynkowe WC i instalacją dwóch umywalek, które to są w określony sposób zestawione przy pomocy blatu. Pamiętajmy jedynie, aby wszystkie czynności zlecać jednej firmie.

To nie wszystko

Sprawdzony fachowiec będzie wiedział, że prace składające się na biały montaż muszą być wykonywane w pewnej ustalonej kolejności. Obejmuje to między innymi zadbanie o odpowiednie odprowadzenie wody, zabezpieczenie trudno dostępnych przestrzeni przed problematycznym przelewaniem oraz uszczelnienie miejsc ulokowanych przykładowo między zlewem i ścianą. Wybierając konkretną firmę, powinniśmy pamiętać także o fakcie, że zatrudniani w niej specjaliści będą prawdopodobnie musieli także podjąć się wykonania przyłączy gazowych, ciepłowniczych czy elektrycznych. Jak więc można zauważyć, biały montaż składa się z prac o zróżnicowanym charakterze.

Opracowanie:
Dębno, Kościuszki 54 lok. 1
tel. 791 003 201
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz