Materiał Partnera

Bezpieczny transport Twoich towarów, tylko na solidnych paletach

Bezpieczny transport Twoich towarów, tylko na solidnych paletach

Współcześnie codzienny transport towarów jest niezwykle rozwinięty. Towaru nie wystarczy wrzucić na przyczepę. Muszą być specjalnie zabezpieczone w zależności od tego, jaki rodzaj stanowią. Są takie towary, które wymagają zabezpieczenia ze wszystkich stron. Wtedy wykorzystuje się specjalne palety, aby towar nie uległ uszkodzeniu i był odseparowany od innych we właściwy, bezpieczny sposób. Takie palety są specjalnie produkowane dla firm transportowych i produkcyjnych. Powstała cała sieć firm specjalizujących się w produkcji tego właśnie produktu.

Jak wygląda produkcja palet do transportu towarów?

Takie firmy jak Markus Sajewicz sp. z o.o., zajmują się produkcją tak zwanych palet, czyli specjalnych podkładek pod transportowane towary. Firmy zajmujące się produkcją mebli, artykułów budowlanych, produktów żywnościowych i wiele innych, potrzebuje ogromnej ilości palet. Na nich ustawiane są i pakowane na przykład za pomocą folii, czy kartonów konkretne wyroby. W Polsce od kilku lat „kwitnie” przemysł produkujący te podkładki i jest to bardzo dochodowy biznes. Palety ulegają często zniszczeniu po jednorazowym transporcie, więc ich produkcja stale trwa. Firma je wykonująca nie może być przypadkowa. To wyspecjalizowane, wyselekcjonowane zakłady, posiadające wiele certyfikatów jakości. Niektóre produkty wymagają na przykład specjalnie przygotowanych, sterylnych, odkażonych palet. Muszą one spełniać wszelkie warunki higieny i bezpieczeństwa. muszą znajdować się w rejestrze firm spełniających warunki produkcji wyrobów z drewna w aspekcie wymagań fitosanitarnych. Zakłady produkujące palety zaopatrzone są w nowoczesne urządzenia do ich produkcji. To naprawdę specjalistyczny sprzęt, ponieważ niektóre palety muszą być na przykład specjalnie suszone i dopiero dopuszczone do użytku. Nie każdy zakład stolarski może ot tak – produkować palety na przykład na artykuły spożywcze.

Jakie rodzaje palet są produkowane w Polsce?

W zależności od potrzeb producenta, można tworzyć:

  • palety drewniane,
  • palety przemysłowe,
  • palety suszone,
  • palety sezonowane,
  • palety IPPC, palety ISPN-15,
  • palety fumigowane (parzone w celu usuwania bakterii i innych mikroorganizmów),
  • palety niestandardowe, skrzynie transportowe z drewna.

Jak widać po ilości wersji, palety wymagają innej obróbki i sposobu produkcji. Można je wykonywać z drewna, sklejki lub płyt wiórowych.

Opracowanie:
Żmigród, Kościuszki 9
tel. 71 385 46 75
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz