Materiał Partnera

Bezpieczny transport ładunku przy użyciu palet drewnianych

Bezpieczny transport ładunku przy użyciu palet drewnianych

Drewniane palety są nieocenione w transporcie rozmaitych towarów. Zapewniają bezpieczne magazynowanie oraz mobilność ładunku, który może szybko i sprawnie zostać przeniesiony przy użyciu wózka jezdniowego. Same palety to jednak nie wszystko – w przewozie z ich wykorzystaniem stosowane są również narzędzia takie jak nadstawki paletowe czy kosze stalowe.

Rodzaj palet a jego zastosowanie

Na rynku dostępne są różne typy palet o rozmaitym przeznaczeniu. Jednym z najpopularniejszych rodzajów są palety Euro EPAL, które w obiegu funkcjonują już od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Produkowane są one w standardowych wymiarach 1200 x 800 mm, a ich nośność waha się pomiędzy 800 a 1500 kg. Zaletą palet EPAL jest możliwość ich naprawy i wielokrotnego użycia. Jeśli jednak są one zbyt zniszczone, bez trudu oddamy je do skupu takiego jak Śląskie Składy Palet, a w ich miejsce kupimy nowe.

Palety przemysłowe znaleźć możemy w wymiarach zgodnych z paletami Euro EPAL – wówczas ich nośność wynosi do 800 lub 1200 kg – lub większe, w rozmiarze 1200 x 1000 m i nośności do 1500 kg. Te rodzaje świetnie sprawdzają się w magazynach, zakładach produkcyjnych i transporcie.

W miejscach, gdzie nie ma tyle przestrzeni, na przykład w sklepach i innych obiektach handlowo-usługowych zastosowanie znajdują palety typu Dusseldorf. Są one mniejsze, ich wymiary wynoszą 600 x 800 mm, ale równie mobilne co standardowe europalety. Wykorzystywane są nie tylko jako podłoże do przechowywania towaru, ale również jako materiał konstrukcyjny stanowisk promocyjnych i platform.

Czasem jednak ogólnodostępne palety są niewystarczające. W takich przypadkach możliwe jest zamówienie palet na wymiar. Są one produkowane według wytycznych dotyczących wymiaru, nośności oraz wielkości samego zamówienia.

Zabezpieczenie ładunku na palecie

Palety to funkcjonalne podłoże do magazynowania i transportowania ładunku o różnym charakterze. Mogą na nich być przechowywane zarówno opakowania z żywnością, jak i materiały budowlane. Paleta zapewnia jedynie stabilną platformę, dzięki której ładunek może być sprawnie przewożony. Jak jednak można zabezpieczyć go na bokach?

Do tego służą drewniane nadstawki paletowe produkowane w wymiarach 1200 x 800 mm i wysokości 200 mm. Ich połączenie z paletami drewnianymi potocznie określa się mianem skrzyniopalet. Kosze Gitterbox również produkowane są w rozmiarze odpowiadającym wymiarom palety Euro, podobnie jest z nośnością. Ich wysokość natomiast sięga 970 mm. Wykonane ze stali kosze są zamykane, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają ładunek.

Opracowanie:
Katowice, Bocheńskiego 90
tel. 32 254 26 21
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz