Materiał Partnera

Bezpieczny przewóz osób pod kontrolą

Bezpieczny przewóz osób pod kontrolą

Zarówno dla organizatorów wycieczek lub innych wyjazdów zorganizowanych, jak również dla firm oferujących usługi przewozowe, priorytetem powinno być bezpieczeństwo pasażerów. Przedsiębiorcy zajmujący się wynajmem busów lub autokarów zobligowani są do dbałości o stan techniczny pojazdów, niemniej jednak powinni liczyć się także z kontrolą, którą przeprowadzić może uprawniony organ na wniosek rodziców lub organizatora wycieczki.

Sprawny pojazd to podstawa

Coraz większa liczba pojazdów, a co za tym idzie wzrost liczby różnego rodzaju wypadków  sprawiły, że od kilku lat coraz częściej przeprowadzane są kontrole obejmujące pojazdy przewożące grupy zorganizowane. Najczęściej z prośbą o tego typu interwencję zgłaszają się rodzice lub opiekunowie dzieci wyjeżdżających na wakacje lub ferie. Niemniej jednak każdy organizator wyjazdu ma prawo do poproszenia o kontrolę, którą przeprowadzać mogą policjanci oraz inspektorzy transportu drogowego. Trwa ona ok. 30-40 minut i obejmuje przede wszystkim kontrolę trzeźwości kierowcy oraz wymaganych od niego i przewoźnika dokumentów. Działania te obejmują również sprawdzenie elementów bezpieczeństwa ruchu, takich jak oświetlenie pojazdu, stan ogumienia, układ kierowniczy, tachograf oraz układ hamulcowy. Kontrolowane jest także wyposażenie pojazdu w gaśnice, młoteczki do wyjść awaryjnych, tabliczki informacyjne itp. Należy również pamiętać, że auto do badania powinno zostać podstawione bez pasażerów. Po każdej kontroli sporządzany jest protokół lub sprawozdanie opisujące stan techniczny pojazdu, który ważny jest przez 3 miesiące. Na kontrolę pojazdu, którym ma się odbywać przewóz osób, można umówić się w konkretnym miejscu lub zgłaszać taką potrzebę odpowiednio wcześniej do oficera dyżurnego policji lub do Inspektoratu Transportu Drogowego, co jest dużym ułatwieniem, szczególnie jeśli miejsce zbiórki wymaga dłuższego dojazdu ze strony funkcjonariuszy.

Wynajmując bus lub autokar warto zdać się na sprawdzonego przewoźnika

W chwili obecnej na naszym rynku funkcjonuje wiele firm oferujących usługi związane z przewozem osób i wynajmem różnego rodzaju pojazdów. Niemniej jednak zanim podpiszemy odpowiednie dokumenty z nieznanym nam przewoźnikiem warto sprawdzić ofertę Przewóz Osób Inter-Bus Anna Paszta z  siedzibą w Mirostowicach Dolnych. Zajmują się oni przewozem osób w Polsce i innych krajach europejskich. Świadczą zarówno usługi przewozowe osób, jak również oferują wynajem busów razem z kierowcą. Dodatkowo oferują wynajem busów na różnego rodzaju imprezy i wyjazdy okolicznościowe. Obsługują także wesela, pielgrzymki i kolonie. Flotę Inter-Bus tworzą nowoczesne, komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne pojazdy. W połączeniu z doskonale wyszkoloną kadrą fachowych i doświadczonych kierowców stanowi to gwarancję obsługi na najwyższym poziomie.

Co prawda na naszych drogach nadal najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, niemniej jednak nie bez znaczenia jest także stan techniczny pojazdów. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze, dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na działania związane z kontrolą pojazdu, aby dzięki nim nasza podróż przebiegała spokojniej i bez zakłóceń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz