Materiał Partnera

Bezpieczny, czysty i ciepły dom – postaw na nowoczesne rozwiązania!

Bezpieczny, czysty i ciepły dom – postaw na nowoczesne rozwiązania!

Obecnie popularyzowane są bardzo nowoczesne systemy elektryczne, które są w pełni zautomatyzowane. Dzisiaj jednak nie tylko one mogą wyróżniać się swoją nowoczesnością, komfortem obsługi, bezpieczeństwem, a także energooszczędnością. Coraz popularniejsze są innowacyjne instalacje hydrauliczne, czy sanitarne, na które powinny składać się przewody wentylacyjne z rekuperatorami odzysku ciepła, nowoczesne kotły piątej klasy – piece retortowe – a także ogrzewanie podłogowe i odkurzacze centralne.

Wentylacja z rekuperatorami odzysku ciepła

Na wentylację mechaniczną z rekuperatorami odzysku ciepła, najlepiej decydować się już w fazie projektowej całej inwestycji domu. Nie oznacza to jednak tego, że nie można przystosować do tejże technologii starszych obiektów. Dlaczego jest jednak to tak opłacalne? Przede wszystkim wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, wpływa na prawidłową cyrkulację powietrza we wnętrzach, zapewniając równomiernie rozprowadzoną temperaturę, prawidłowy mikroklimat wolny od alergenów, kurzu i drobnoustrojów, a także pozwalając na odzysk ciepła – to zaś wpływa na niższe rachunki za ogrzewanie.

Kotły piątej klasy i ogrzewanie podłogowe

Obecnie bardzo promowany jest program „Czyste Powietrze”, który dotyczy między innym dofinansowań na nowoczesne, proekologiczne instalacje grzewcze, hydrauliczne i sanitarne. Tu warto wspomnieć o kotłach piątej klasy, czy różnego rodzaju piecach retortowych i pompach ciepła. Umożliwiają one między innymi na pozyskiwanie energii ciepłej z wykorzystaniem wydajnego oraz taniego ekogroszku, biomasy, czy ekopelletu. Warto przy tym wspomnieć o ogrzewaniu podłogowym. Ta technologia wypiera dzisiaj w domach jednorodzinnych tradycyjne ścienne instalacje. Dlaczego jednak jest to bardziej opłacalne? Ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim zapewnione ciepło w całym pomieszczeniu, bez konieczności wykorzystania dużego pokładu energii. Jest ono również bardzo estetyczne i coraz prostsze w montażu.

Odkurzacz centralny

Kolejnym ważnym komponentem Twojego domu, który w tym wypadku wpłynie na jego sterylność, jest odkurzacz centralny. Moc, jaką posiada ten system, a także udogodnienie, jakim jest przekazywanie nieczystości wprost do specjalnych przewodów, pozwoli na sprawne usuwanie brudu i wyeliminowanie kurzu, w każdym miejscu domu. Prostota użytkowa, bez konieczności przenoszenia, tak jak w wypadku zwykłych odkurzaczy, to kolejna zaleta.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany wdrożeniami nowoczesnych systemów hydraulicznych, sanitarnych i grzewczych, w tym kotłów gazowych, solarów, czy innowacyjnych komponentów C.O. i c.w.u., zgłoś się do takich firm, jak przedsiębiorstwo Armet. Ta firma usług instalatorskich o długoletnim doświadczeniu, zapewni nie tylko sprawny montaż i serwis, ale także produkty sprawdzonych marek: GALMET, SAS, ELEKTROMET, METAL-FACH, DEFRO, DIVAL, PEREKO, IDMAR, KAN-THERM, DEFRO, LESZNO.

Opracowanie:
Iwiny, Osiedle II 17
tel. 75 738 92 66
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz