Materiał Partnera

Bezpieczne życie – z jakich ofert ubezpieczeniowych warto skorzystać?

Bezpieczne życie – z jakich ofert ubezpieczeniowych warto skorzystać?

Ubezpieczenie jest jedyną formą prawną, która gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie jakichkolwiek wypadków czy nieszczęśliwych zdarzeń losowych. Prócz obowiązkowych pakietów, warto odpowiednio ubezpieczyć zarówno siebie, jak i cenne dla nas dobra, jak np. domy czy mieszkania. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że w razie czego nie zostaniemy na lodzie z pustymi rękoma.

Czy warto wykupić AC?

Tradycyjne ubezpieczenie OC obejmuje szkody komunikacyjne spowodowane przez właściciela polisy i jest ono obowiązkowe na terenie kraju. Brak polisy przez dwa tygodnie może skutkować karą  w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Autocasco natomiast chroni właściciela polisy na wypadek szkód powstałych z jego winy na pojeździe, na który zostało wykupione ubezpieczenie. Umożliwia darmową naprawę samochodu na koszt polisy. W przypadku pojazdów, prócz OC i AC  występuje również NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), chroniące kierowcę oraz pasażerów, a także Assistance gwarantujące pomoc medyczną, techniczną, prawną i informacyjną w przypadku każdej sytuacji awaryjnej.

Ubezpieczenie na życie

Polisy na życie są zabezpieczeniem dla bliskich osoby, która ulegnie wypadkowi lub śmierci. Jest to najpopularniejsza forma zabezpieczenia rodziny, na którą zwykle decydują się osoby powyżej 60 roku życia. Należy jednak pamiętać, że polisę powinien posiadać każdy, kto jest narażony na jakiekolwiek ryzyko związane z utratą życia lub zdrowia.

Ubezpieczenie domu i mieszkania

I choć dom lub mieszkanie jest jednym z najcenniejszych dóbr materialnych, które posiadamy, wiele ludzi nie podejmuje się ich ubezpieczenia. Odszkodowanie jest wypłacanie nie tylko w przypadku uszkodzeń, ale również kradzieży wyposażenia. Koszty ubezpieczenia domu zaczynają się już od kilkunastu złotych miesięcznie.

Bezpieczna podróż – ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie podróżne to jedna z najczęściej bagatelizowanych polis, gdyż wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, z jakimi przeciwnościami mogą zmierzyć się turyści. Ubezpieczenie to gwarantuje darmową opiekę medyczną poza granicami Polski oraz zwrot kosztów leczenia np. w przypadku złamań czy innej kontuzji związanych z podróżą. Ubezpieczenie turystyczne pokrywa również koszt transportu zwłok w przypadku śmierci podróżnego. Kupuje się je na okres samej wycieczki i wynosi ok 2-5zł za jeden dzień. 

Gdzie można wykupić ubezpieczenie?

Najlepiej jest zdecydować się na agencję ubezpieczeniową, która sprzedaje wszystkie polisy, na jakie planujemy się zdecydować np. InfoSafe. Wybierając jedno konkretne miejsce, agenci są w stanie dopasować wszystkie ubezpieczenia według indywidualnych potrzeb klienta.

Opracowanie:
Wodzisław Śląski, ks. płk. Kubsza 26
tel. 32 455 12 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz