Artykuł sponsorowany

Bezpieczne wybielanie zębów? Tylko u dobrego dentysty!

Bezpieczne wybielanie zębów? Tylko u dobrego dentysty!

Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów. Biały i lśniący uśmiech to ogromny atut, który znacznie wzmaga naszą pewność siebie. Usługa tego typu – jeszcze do niedawna- kierowana była tylko do zamożniejszej części społeczeństwa. Profesjonalne zabiegi wybielania były bowiem dość drogie. Dziś każdy z nas może skorzystać z takiej możliwości, byleby robić to z rozwagą. Dlaczego warto wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie zębów w salonie kosmetycznym

Salony kosmetyczne z roku na rok poszerzają swoją ofertę zabiegów pielęgnacyjnych, które powoli staje się coraz bardziej zaawansowane medycznie. W wielu studiach urody znajdziemy też usługę profesjonalnego wybielania zębów, która – niejednokrotnie- cechuje się bardzo atrakcyjną ceną. Z tego też powodu decyduje się na nią liczne grono klientów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nawet najlepszy kosmetolog nie posiada kwalifikacji, które pomogą mu właściwie ocenić stan naszych zębów. Wybielanie – choć wydaje się być zabiegiem bardzo prostym- nie jest obojętne dla zdrowia kości. W przypadku niektórych klientów- zabiegu nie powinno przeprowadzać się wcale. Wiele osób, które zdecydowały się poddać wybielaniu w salonie kosmetycznym, skarży się na nadwrażliwość zębów, czy występowanie stanów zapalnych. O ile możemy zaufać kosmetologom w kwestii pielęgnacji skóry, włosów i paznokci, chcąc zachować piękny i zdrowy uśmiech, powinniśmy udać się do stomatologa.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Stomatolog- dzięki specjalistycznej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu- doskonale wie, jak zadbać o nasze zęby. Jak podkreśla pani Katarzyna Pantol- Sitkowska, która od lat prowadzi swoją indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską – wybielanie zębów u dentysty jest całkowicie bezpieczne. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog skontroluje stan naszych zębów i - jeżeli zaobserwuje w nich ubytki lub inne zmiany chorobowe- przystąpi do leczenia. Kluczowe jest także właściwe przygotowanie uzębienia do wybielania. Dzięki prostym zabiegom- takim jak skaling i piaskowanie- efekt wybielania będzie bardziej spektakularny i długotrwały. Stomatolog dobierze też odpowiednią metodę wybielania dla każdego przypadku. Dla jednego pacjenta najlepsze będzie wybielanie lampą lub laserem, u innego z kolei bardziej sprawdzi się metoda nakładowa. Dla dentysty liczy się nie tylko biel naszych zębów, ale przede wszystkim ich zdrowie i komfort pacjenta. Koszt wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest wyższy niż u kosmetyczki, jednak jakość usługi jest nieporównywalnie lepsza. W wielu przypadkach wizyta u dentysty wiąże się też z bardziej efektownym rezultatem. Ponadto specjalista uświadomi nas o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu, jeżeli takie właśnie u nas zaobserwuje i zaproponuje inne rozwiązanie, które wpłynie pozytywnie na kolor naszego uzębienia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz