Materiał Partnera

Bezpieczne wakacje z dodatkowym ubezpieczeniem

Bezpieczne wakacje z dodatkowym ubezpieczeniem

Wiele osób podróżuje za granicę w celach turystycznych. Wykupując rodzinne wczasy przez biuro podróży niewielu myśli o zakupie dodatkowego ubezpieczenia na czas wyjazdu. Koszty bywają niewielkie, a dzięki niemu możemy mieć pewności, że w przypadku choroby czy wypadku uzyskamy profesjonalną pomoc w każdym zakątku świata. Bez niego istnieje niebezpieczeństwo, że nasze leczenie za granicą kosztować będzie krocie, a powrót do domu będzie utrudniony.

Rodzaje ubezpieczenia podróżnego

W zależności od destynacji oraz sposobu podróżowania możliwe jest zabezpieczenie własnego zdrowia poprzez wykupienie ubezpieczenia. Polacy, którzy podróżują w obrębie Unii Europejskiej mogą w przypadku konieczności hospitalizacji skorzystać z ubezpieczenia w ramach karty EKUZ. Taka karta wydawana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia na życzenie osoby ubiegającej się o jej wydanie. Gwarantuje ona bezpłatny dostęp do podstawowych świadczeń medycznych we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Do państw należących do drugiej organizacji należą Szwajcaria, Norwegia, Lichtenstein i Islandia. W przypadku wyjazdu do krajów poza Unią Europejską warto zakupić u agenta ubezpieczeniowego. W Ad Centrum Ubezpieczeń Krzysztof Dmoch doradcy zaproponują korzystne dodatkowe ubezpieczenie na okres podróży, które zapewni bez kosztowe leczenie w przypadku nagłej konieczności.

Co daje ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne to pełna ochrona turysty podczas jego zagranicznego urlopu. Polisa zakupiona w PZU lub innych agencjach ubezpieczeniowych gwarantuje nie tylko pokrywa koszty leczenia czy akcji ratunkowej za granicą. Stanowi też dodatkową ochronę ubezpieczeniową w postaci OC lub NNW. Pierwsze z nich będzie przydatne w przypadku, jeśli z naszej winy osoba trzecia dozna uszczerbku na zdrowiu lub w sposób przypadkowy uszkodzimy mienie w hotelu lub apartamencie. Osoba poszkodowana, która udowodni faktyczną winę sprawcy otrzyma od ubezpieczyciela kwotę zasądzoną nie większą niż suma gwarancyjna określona w umowie. Ubezpieczenie NNW z kolei przydaje się w przypadku, kiedy my sami na skutek działania niekorzystnych czynników doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli taki zostanie potwierdzony trzymamy od ubezpieczyciela rekompensatę. Jej wysokość jest uzależniona od sumy gwarancyjnej ubezpieczenia oraz procentowego uszczerbku na zdrowiu. Ten określa lekarz orzecznik współpracujący z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Opracowanie:
Leszno, Sochaczewska 3
tel. 516 014 141
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz