Materiał Partnera

Bezpieczna instalacja bezpuszkowa

Bezpieczna instalacja bezpuszkowa

W nowoczesnym budownictwie między innymi w ideach energooszczędności oraz proekologiczności, montuje się obecnie tak zwane instalacje bezpuszkowe, które są bardziej żywotne, mniej usterkowe, łatwiejsze w montażu i bezpieczniejsze w eksploatacji, niż standardowe sieci elektryczne, które były tworzone jeszcze kilka lat temu.

Zalety instalacji bezpuszkowych

Instalacje bezpuszkowe są przede wszystkim bardziej wydajne i solidnie tworzone, głównie dlatego, że pozbywają się puszek łączeniowych w ścianach, które montowane są najczęściej dwadzieścia centymetrów od sufitu. Sposób ich rozmieszczania jest zatem bardziej dowolny, co sprzyja szybszej realizacji inwestycji, łatwości monterskiej, a także tańszym działaniom serwisowym, w przypadku różnego rodzaju przepięć i uszkodzeń. Tu warto również podkreślić to, że łatwiej w danym pomieszczeniu zamontować również dużą liczbę gniazdek elektrycznych.

Jeśli chodzi jednak o główną zaletę instalacji bezpuszkowych, wyróżnia się przede wszystkim niski poziom awaryjności, w porównaniu z sieciami tradycyjnymi. Dlaczego tak jest? Jest to związane zarówno z doborem lepszych materiałów instalatorskich, jak i z możliwością wyraźnego rozdzielenia obwodów o różnym przeznaczeniu. Przewody o różnym poziomie przesyłu mocy, są od siebie oddzielane, co w przypadku awarii, nie pociąga za sobą dużych kosztów. Łączone instalacje w puszkach, mogłyby w podobnej sytuacji przyczynić się do rozległych uszkodzeń.

Trzecią zaletą instalacji bezpuszkowych, jest estetyka. Niestety, ale puszki instalowane w ścianach, znacznie je szpecą, a nie zaleca się ich 100% zakrywania. W przypadku innowacyjnych i nowoczesnych sieci, problem ten jest rozwiązany, a w domach, biurach i mieszkaniach panuje estetyka na najwyższym poziomie.

Współpracuj tylko ze sprawdzonymi elektrykami

Przy tworzeniu instalacji bezpuszkowych elektrycznych, liczy się przede wszystkim to, aby były one wykonane precyzyjnie. Warto zatem wcześniej opierać się o świadectwa energetyczne, a także oczywiście o projekty architektoniczne domu. Wiele czynników przed założeniem sieci wewnętrznej, analizuje Kamil Machota z pracowni EDISON. To właśnie ta firma zajmuje się wykonawstwem instalacji elektrycznych, ich konserwacją oraz serwisami, a także działaniami w ramach pogotowia elektrycznego. Pytaj również takich specjalistów o montaż domofonów oraz kamer, czy też baterii kompensujących moc bierną, co sprzyja znacznie obniżonym rachunkom za prąd! Pamiętaj także o okresowych pomiarach elektrycznych – najlepiej dokonywać ich przynajmniej raz w roku… 

Opracowanie:
Malbork
tel. 514 257 695
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz