Artykuł sponsorowany

Bezpieczna i profesjonalna wymiana i modernizacja instalacji elektrycznej z firmą El-Har

Bezpieczna i profesjonalna wymiana i modernizacja instalacji elektrycznej z firmą El-Har

Od stanu okablowania elektrycznego zależy w dużej mierze bezpieczeństwo użytkowania sprzętu elektrycznego w domach i mieszkaniach. Istnieje kilka powodów, w których konieczna może być wymiana instalacji elektrycznej. Jej przebieg i dobór elementów tworzących sieć warto powierzyć specjaliście np. z firmy El-Har. Jak rozwiązać problemy z prądem?

Jakie są wskazania do wymiany instalacji elektrycznej?

Choć ogólnie przyjmuje się, że instalacja elektryczna w domach jest niezniszczalna, jej żywotność przeciętnie wynosi około 20-30 lat. Dlatego kupując nieruchomość, która do użytku została oddana ćwierć wieku temu lub później, warto skorzystać z usług elektryka np. z firmy El-Har, który dokona oględzin całego systemu i podejmie decyzję o konieczności przeprowadzenia modernizacji instalacji elektrycznej. Wskazaniem do jej wykonania może być nie tylko niewystarczająca liczba gniazdek, ale także ze względu na rozwój technologiczny większa moc zasilania użytkowanych urządzeń.

Kto może wykonać modernizacji i montażu instalacji elektrycznej?

W myśl obowiązujących przepisów modernizacji i montażu instalacji elektrycznej może dokonać jedynie osoba posiadająca konkretne uprawnienia, należąca do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Wszelkie prace muszą być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Specjaliści podkreślają, że głównym powodem wymiany instalacji elektrycznej są przestarzałe aluminiowe przewody, które kiedyś były standardem, dziś nie odpowiadają współczesnym potrzebom. W ich miejsce stosuje się kable miedziane.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz