Materiał Partnera

Bez niespodzianek w trasie – jak dbać o ciężarówki w firmie transportowej?

Bez niespodzianek w trasie – jak dbać o ciężarówki w firmie transportowej?

Samochody ciężarowe w firmach transportowych narażone są na bardzo dużą eksploatację – w trasie są właściwie cały czas. Nie da się tego zmienić, bo kiedy TIR stoi, nie zarabia. Trzeba więc zrobić wszystko, by zawsze był sprawny i gotowy do drogi. Najlepiej sprawdzi się tutaj regularne serwisowanie. Przeglądy techniczne i szybka naprawa usterek to usługi, których potrzebuje każdy właściciel firmy transportowej i logistycznej.

Kosztowna awaria

Awaria samochodu ciężarowego to duży problem. Najgorzej jest oczywiście wtedy, kiedy samochód zepsuje się w trasie. W takiej sytuacji może to prowadzić do niewywiązania się z umowy i opóźnień w dostawach, co może być powodem zmniejszenia zarobków firmy. Dodatkowo, na miejsce awarii musi dojechać zastępczy samochód oraz mechanik, który przynajmniej spróbuje usunąć problem lub załagodzić sprawę na tyle, by uszkodzony tir mógł na własnych kołach dotrzeć do warsztatu. Każdy właściciel firmy transportowej, który zetknął się z takim problemem wie, jak ogromne generuje on koszty. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by awarii w trasie za wszelką cenę uniknąć.

W dobrych rękach

Prowadząc własną firmę transportową, musimy znaleźć dobry warsztat samochodowy, specjalizujący się w serwisowaniu i naprawie ciężarówek. To samochody pozwalają nam zarabiać, dlatego tak ważne jest, by były pod dobrą opieką. Potrzebny jest nam warsztat zatrudniający prawdziwych fachowców. W tej sprawie zawsze możemy liczyć na firmę Tir-Serwis Naczep Tomasz Głogowski. Najlepiej jest podjąć z takim warsztatem stałą współpracę, żeby nasze samochody zawsze były sprawne i gotowe do pracy.

Częste awarie

W samochodach ciężarowych może dojść do wielu różnych awarii. Poza usterkami, które zdarzają się też w samochodach osobowych, w przypadku ciężarówek dochodzą także wszelkiego rodzaju problemy z naczepami. Zwykły mechanik sobie z nimi nie poradzi – takie problemy może dla nas rozwiązać tylko profesjonalny serwis naczep. Naczepy składają się z wielu elementów i układów, dlatego ich naprawa wymaga sporego doświadczenia i fachowej wiedzy. Zdarzają się poważne usterki elektryczne, często wymagana jest wymiana poszczególnych elementów instalacji lub założenie jej od nowa. Problemem może być też pneumatyka – podatne na awarie są między innymi siłowniki hamulcowe. To, jak skomplikowana będzie naprawa, w dużej mierze zależy od modelu naczepy. Te nowoczesne, z podnoszoną podłogą, są bardzo praktyczne, ale także podatne na awarie. Dlatego trzeba dbać, by regularnie były sprawdzane przez eksperta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz