Artykuł sponsorowany

Beton – loftowy trend nadal modny!

Beton – loftowy trend nadal modny!

Moda na beton we wnętrzach nadal ma się dobrze! Szturmem zawojował Internet oraz nasze domy kilka lat temu, ale trend ten okazał się czymś więcej niż chwilową modą. Ponadczasowy charakter betonu oraz jego wielu odcieni szarości sprawia, że efekt ten wciąż jest pożądanym sposobem na wykończenie wnętrz.

Wykończenia wnętrz, a beton

Beton we wnętrzach jeszcze kilka lat temu mógł zostać odebrany, jako jawny znak braku funduszy na odpowiednie wykończenie wnętrza po remoncie. Kiedyś taka ściana nie miała racji bytu z designerskiego punktu widzenia – farba, tapeta czy kafelki były elementem nieodzownym, aby uznać prasce remontowe za zakończone. Jednak w dzisiejszym świecie, urządzanie mieszkania niekoniecznie musi wiązać się ze ścisłym przestrzeganiem norm i reguł, a „efekt betonu” jest wręcz pożądany! Tak samo jak odeszło się od kafelkowania całej łazienki od podłogi po sufit, tak niepomalowane ściany mogą być prawdziwą ozdobą każdego mieszkania. Betonowa ściana jest na tyle uniwersalna i ponadczasowa, że pasuje do większości stylów wnętrzarskich.

Minimalistyczne mieszkanie w skandynawskim stylu? Boho kawalerka z mnóstwem kwiatów i kolorowych mebli? A może nowoczesny dom w stylu industrialnego loftu? Beton świetnie sprawdzi się w każdym z tych wnętrz, nadając im ciekawy sznyt, ale nie sprawiając przy tym wrażenia przytłaczającego, jak może zdarzyć się w przypadku ściany pomalowanej na intensywny kolor. Ściany pokryte betonem architektonicznym są na tyle neutralne, że ładne współgrają z różnorakimi kolorami dodatków oraz mebli – świetnie wygląda z pastelami, jak i nasyconymi barwami. Szarość pięknie podkreśla też drewniane podłogi oraz zieleń roślinności żyjącej w danym pomieszczeniu.

Projektowanie wnętrz z użyciem efektu betonu

Tak naprawdę beton można wprowadzić na każdej powierzchni wnętrza – betonowe ściany, betonowe podłogi, a nawet na suficie. Wszystko zależy od projektu wnętrza oraz naszego pomysłu na jego wykończenie. Efekt ten można uzyskać na kilka sposobów i wcale nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu mieszkania, aby cieszyć się betonowym sznytem w salonie czy łazience. Obecnie można uzyskać ów efekt za pomocą kilku narzędzi i specyfików dostępnych w marketach budowlanych. Planując niewielką powierzchnię pokrytą imitacją betonu można sięgnąć po specjalnej farby strukturalne albo tzw. beton architektoniczny, który jest specyficznym rodzajem tynku cementowego. Ma on to do siebie, że jest bardziej plastyczny i mniej pęka niż klasyczny cement. Można nadawać mu różną fakturę lub pozostawić zupełnie gładkim, a także wybierać między różnymi odcieniami szarości.

Ciekawym rozwiązaniem są płyty z betonu dekoracyjnego, które przykleja się do ściany lub przykręca za pomocą stylizowanych śrub, co nadaje wnętrzu charakter prawdziwego loftu, czyli opuszczonego, po-industrialnego budynku. Tego typu pyty występują najczęściej w dużych blokach o kształcie kwadratu lub prostokąta, dzięki czemu można je łączyć ze sobą i tworzyć wielkopowierzchniowe aranżacje. Płyty betonowe są niezastąpione, jeżeli zależy nam na trwałości, bo nie pylą ani nie ścierają się z czasem, dzięki czemu przetrwają lata w doskonałym stanie.

Kiedy mamy większą swobodę wykańczania mieszkania czy domu można zdecydować się na zastosowanie innych nowoczesnych rozwiązań, które są trwałe, funkcjonalne, a przy tym wysoce estetyczne. Jednym z nich jest specjalna dekoracyjna masa szpachlowa panDomo Wall, która zapewnia wyjątkowy efekt. Wykończenia wnętrz w tym stylu oferuje Studio Design, gdzie można zamówić nie tylko projekty wnętrz, ale i zlecić od razu remont łazienki czy całego domu. Dzięki temu można uzyskać wyjątkowo spójny efekt. Studio wykończenia wnętrz z Witkowa pomoże również spełnić marzenia o betonowej podłodze, dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu panDOMO Floor, czyli wylewki z betonu dekoracyjnego i polimerów, która nadaje podłodze gładkości i trwałość, jednocześnie nie odbierając betonowego sznytu. Istnieją również takie rozwiązania jak panDOMO Loft czy panDOMO Studio.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz