Materiał Partnera

Belki konstrukcyjne i drewno budowlane

Belki konstrukcyjne i drewno budowlane

Większość z nas doskonale wie, że tartak, to zakład obróbki drewna, i że praca w takim miejscu jest bardzo wymagająca fizycznie i wymaga przestrzegania zasad BHP, bo może być niebezpieczna. Nigdy jednak nie zastanawiamy się co właściwie dzieje się z przetworzonym tam drewnem, po co jest to robione, gdzie ono trafia itp. Otóż tartak może produkować deski, które posłużą chociażby do pokrycia podłóg w naszym domu, pojawiają się również trociny czy pellet, jako dodatkowy element produkcyjny, pozwalający na minimalizowanie strat. Jednak jedną z kluczowych dziedzin jest produkcja drewna budowlanego. Sprawne i bezpieczne przejście przez etapy budowy wymaga m.in.  zastosowania belek konstrukcyjnych czy krokwi dachowych.

Drewno budowlane

Tartak, który wytwarza drewno budowlane musi wyjątkowo dbać o wysoką jakość. Belki konstrukcyjne, które znajdują zastosowanie w budynkach muszą być w jednym kawałku, wytrzymałe i stabilne, aby podtrzymywać całą konstrukcję. Również elementy konstrukcyjne dachów wykonywane są z drewna, jeśli więc nie będą odpowiednio wykonane, może dochodzić do pękania i naruszenia konstrukcji.

Deski do domu

Jednocześnie tartak jest miejsce, w którym wytwarzane są deski do domu, zarówno te podłogowe, ścienne, jak i o przeznaczeniu bardziej przemysłowo użytkowym, szalunkowe i inne. Dobór odpowiedniego drewna do funkcji, jaką ma ono pełnić ma kluczowe znaczenie. W związku z tym jeśli planujemy zakup drewna z tartaku warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa i wybrać najlepsze rozwiązania dla siebie.

Tartak to miejsce, gdzie specjalnej obróbce poddawane jest drewno. Jednocześnie liczy się tu ekologiczne podejście, a co za tym idzie dba się o wykorzystanie wszystkich elementów. Wszelkie ścinki czy  wióry mogą zostać wykorzystane bowiem jako trociny dla zwierząt, lub zostać przerobione na pellet, który jest ekologicznym środkiem opałowym, coraz chętniej wykorzystywanym w domowych piecach, w celu ogrzania domu i wody.

Elementy drewniane pojawiają się w niemal każdym budynku wokół nas. Czasem stanowią jedynie podporę w czasie budowy, innym razem są ważnym elementem całej konstrukcji. Niezależnie od tego jakie ma być jego zastosowanie liczy się wysoka jakość poszczególnych elementów. Profesjonalna obsługa oraz wysokiej jakości produkty z pewnością będą przyciągały do skorzystania z usług właśnie tego wybranego tartaku, polecanego przez klientów.
Opracowanie:
Kaliska Kościerskie, Wesoła 18
tel. 58 686 65 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz