Materiał Partnera

Badanie instalacji elektrycznej kamerą termowizyjną – Elpom

Badanie instalacji elektrycznej kamerą termowizyjną – Elpom

Każda instalacja i sieć elektroenergetyczna musi być regularnie sprawdzana przez uprawnione do tego osoby. Najskuteczniejszym sposobem oceny szczelności i zweryfikowania stanu instalacji jest badanie termowizyjne. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego zadania kamerę termowizyjną, która rejestruje termogramy (rozkład temperatur) na powierzchni badanego urządzenia elektrycznego. Dowiedz się więcej na ten temat!

Kamera termowizyjna – co to za urządzenie?

Dzięki nowoczesnym kamerom termowizyjnym, wykorzystującym promieniowanie podczerwone, mamy możliwość kontrolowania obszaru objętego detekcją

– informuje pracownik firmy Elpom Sp. z o.o. Najczęściej stosuje się je do badania stanu instalacji elektrycznej. Warunkiem prawidłowych pomiarów i obiektywnej oceny z pomocą kamery termowizyjnej, jest nieustanna praca badanego urządzenia pod obciążeniem wynoszącym co najmniej 30%! Tylko wtedy przewody będą nagrzane, a kamera pomoże nam ustalić, czy instalacja nie jest przeciążona!

Zaletą tego rodzaju analizy jest brak konieczności wyłączania urządzeń elektrycznych od źródła zasilania i przerwy w procesie produkcyjnym! W końcu termowizyjne badanie elektroinstalacji wykonuje się głównie w dużych zakładach przemysłowych i produkcyjnych.

Dlaczego badanie instalacji elektrycznej jest ważne?

Dzięki kompleksowej analizie stanu elementów instalacji elektrycznej otrzymamy informacje dotyczące ewentualnych błędów, które w niedalekiej przyszłości mogłyby stać się przyczyną awarii. Co więcej, badanie termowizyjne umożliwia wykrycie pękniętych kabli i uszkodzonych fragmentów. Wyniki pomiarów termowizyjnych mają decydujący wpływ na podjęcie decyzji o dalszym bezpiecznym użytkowaniu elektroinstalacji bądź też są przesłanką do jej modernizacji.

Pracownicy zakładu Elpom zainwestowali w wysokiej jakości kamerę termowizyjną KT-160 renomowanej firmy SONEL! W połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i umiejętnościami otrzymasz kompleksową ocenę instalacji elektrycznej w Twojej firmie!
Opracowanie:
Zielona Góra, Stefana Batorego 126A
tel. 68 326 03 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz