Artykuł sponsorowany

Badania techniczne ciągników

Badania techniczne ciągników

Pierwsze badanie techniczne ciągnika oraz naczep i sprzętów rolniczych po ich zakupie, należy przeprowadzić po trzech latach. Kolejne analizy muszą być wykonywane przynajmniej, co dwa lata. Wielu rolników decyduje się jednak na wnikliwe kontrole przed każdym sezonem wzmożonego eksploatowania pojazdu wiosną. Coroczny przegląd to świetny pomysł!

Bezpieczeństwo użytkowe oraz ochrona środowiska

Ciągniki to maszyny, które mają bezpośredni kontakt z plonami. To dlatego przy badaniach technicznych, nie tylko istotne jest określanie bezpieczeństwa użytkowego maszyny rolniczej, ale również kwestii ochrony środowiska. Przestarzałe technologie rekomendowane są do wycofania z obiegu, a wielokrotnie wiedza profesjonalistów napraw ciągników pozwala rozpocząć starania o dofinansowanie na nowe technologie!

Jakie elementy badane są podczas przeglądu?

Przegląd ciągników przypomina badanie techniczne samochodów osobowych. Kontrolowane są systemy oświetlenia, układ kierowniczy, stan zawieszenia, elektronika, a także ogumienie, w tym głębokość bieżnika. Funkcjonalność oraz prawidłowość działania wszystkim połączonych ze sobą podzespołów, określa się między innymi przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii diagnostycznej. Wielokrotnie badania dotyczą także osprzętu rolniczego, od glebogryzarek, po naczepy. Im częściej są one wykonywane, tym lepiej.

Gdzie wykonywane są badania techniczne ciągników?

Badania techniczne ciągników należy wykonywać w profesjonalnych stacjach kontroli pojazdów, lub w zakładach serwisowych, które według prawa spełniają określone wymagania. Muszą one być wyposażone w narzędzia diagnostyczne oraz naprawcze, odpowiednie do serwisu oraz przeglądu maszyn o dużych gabarytach. Pracownicy zaś muszą znać metodologie serwisowe oraz konstrukcje ciągników różnych marek, zarówno tych o światowym uznaniu, jak i o mniejszej popularności. 

Cena przeglądu technicznego traktora

Traktory, podobnie jak motocykle mają z góry ustaloną cenę okresowego przeglądu technicznego. Jest nią kwota 62 złotych brutto. W przypadku samochodów osobowych, czy też autobusów, koszty również nie przekraczają 100 złotych. Najlepsze stacje są również gotowe na przeprowadzanie badań rejestracyjnych. Jeśli chodzi o czas przeglądu, najczęściej nie przekracza on jednej godziny i wykonywany jest na miejscu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości dany warsztat szybko usuwa dane usterki, stosując zarówno wysokiej jakości oryginalne, jak i zamienne części. Takie praktyki, są stosowane m.in. w Stacji Kontroli Pojazdów Spółdzielni Kółek Rolniczych, która świadczy bardzo szerokie usługi motoryzacyjne dla klientów indywidualnych, a także biznesowych. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz