Artykuł sponsorowany

Badania psychologiczne dla kierowców - co warto wiedzieć, zanim udasz się na badanie? Pracownia Psychologiczna Dominika Maś

Badania psychologiczne dla kierowców - co warto wiedzieć, zanim udasz się na badanie? Pracownia Psychologiczna Dominika Maś

Bezpieczeństwo jest rzeczą kluczową na drogach. Zależy ono od wielu czynników, między innymi sprawności pojazdu, uwagi i koncentracji, a także od zdrowia kierowcy. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie badań psychologicznych kierowców, zarówno tych ubiegających się o prawo jazdy, jak i tych, którzy na co dzień pracują w transporcie. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące psychotestów dla kierowców oraz jakie usługi oferuje Pracownia Psychologiczna Dominika Maś z siedzibą w Chełmie.

Badanie psychotechniczne — dla kogo?

Badania psychologiczne kierowców są zalecane osobom pracującym na co dzień w transporcie drogowym, kandydatom na instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów, kierowcom taksówek, operatorom wózków widłowych, osobom ubiegającym się o prawo jazdy. Obowiązek psychotestów dotyczy również przedstawicieli handlowych i osób, które kierują pojazdami uprzywilejowanymi, serwisantów i konsultantów mobilnych, a także osób, które ubiegają się o przywrócenie prawa jazdy.

Badanie po utracie prawa jazdy

Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, a także przekroczenie dopuszczalnego limitu punktów karnych skutkują utratą prawa jazdy. Aby odzyskać uprawnienia do prowadzenia samochodu lub innego pojazdu, konieczne jest przeprowadzenie badania psychotechnicznego. Zadaniem psychologa transportu jest wtedy ocena, czy dany incydent (jazda pod wpływem alkoholu, brawurowa jazda itp.) mogą się powtórzyć. Taka procedura pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, a także bezpieczeństwo samego kierowcy.

Jak wyglądają badania psychologiczne kierowców?

Badania składają się z trzech głównych części:

  • badanie sprawności procesów poznawczych,

  • badanie sprawności psychomotorycznej,

  • badanie osobowości i dojrzałości społecznej.

Choć podstawowym narzędziem psychologa jest rozmowa, to podczas badania specjalista korzysta również z testów i specjalistycznej aparatury lub komputera. Czy na spotkanie trzeba się jakoś przygotować? Zdecydowanie nie. Jedyną rzeczą, jaką można zrobić to przyjść na badanie wyspanym i wypoczętym. Warto dodać, że badania odbywają się zazwyczaj co pięć lat, natomiast osoby po sześćdziesiątym roku życia powinny je przechodzić co trzydzieści miesięcy.

Gdzie można wykonać badania dla kierowców w Chełmie?

Mieszkańców Chełma i okolic z pewnością zainteresuje Pracownia Psychologiczna Dominika Maś. Klienci pracowni mogą liczyć na doświadczoną i wykwalifikowaną panią psycholog, przyjazną atmosferę i co najważniejsze — rzetelne przeprowadzenie badań. Pracownia dysponuje nowoczesnym sprzętem pomiarowo-kontrolnym, który umożliwia przeprowadzenie badań zgodnie z aktualnymi standardami. Ogromną zaletą pracowni jest również krótki czas wykonania badania.

Pracownia Psychologiczna Dominika Maś oferuje badania psychologiczne dla różnych grup zawodowych, w tym oczywiście dla kierowców oraz pracowników zatrudnionych na kolei. Dodatkowo przeprowadza badania dla osób obsługujących maszyny ciężkie, takie jak surowice, maszyny w ruchu, koparki czy dźwigi oraz dla tych, którzy wykonują prace na wysokościach. Warto podkreślić, że pracownicy zajmujący się przewozem materiałów niebezpiecznych także mogą skorzystać z oferty Pracowni Psychologicznej Dominika Maś.

Opracowanie:
Chełm, Lwowska 51
tel. 509 111 198
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz