Materiał Partnera

Awaria sprzętu AGD? Dowiedz się jak wybrać właściwego serwisanta!

Awaria sprzętu AGD? Dowiedz się jak wybrać właściwego serwisanta!

Gdy jeden ze znajdujących się w naszym domu sprzętów ulega awarii, zwykle okazuje się, że nie mamy namiarów na żaden serwis i dopiero wtedy rozpoczynamy poszukiwania specjalisty. Takie pospiesznie działanie może jednak przynieść więcej szkody niż korzyści, dlatego warto z wyprzedzeniem zadbać o to, by w naszym telefonie znajdował się numer do wykwalifikowanego fachowca. Najpierw musimy jednak takowego znaleźć.

Charakterystyka godnego zaufania specjalisty powinna rzecz jasna rozpoczynać się od opisu jego wysokich kompetencji. Oprócz specjalistycznej wiedzy, szalenie istotne będzie również doświadczenie. Większość awarii przebiega schematycznie, dzięki czemu ekspert z dużym stażem pracy ma większą szansę poprawnie przeprowadzić proces usunięcia usterki. Prędzej wyłapie on także niestandardowe uszkodzenia i będzie doskonale przygotowany, by się z nimi uporać. Ponieważ większość fachowców specjalizuje się w urządzeniach jednego lub kilku konkretnych producentów, warto kontaktować się z serwisem zrzeszającym większą liczbę ekspertów. Zwiększy to nasze szanse na otrzymanie gwarancji po wykonanej usłudze – o ile w większych firmach jest to standard, o tyle w przypadku pojedynczych specjalistów nadal niestety należy do rzadkości.

Drugą, równie istotną, cechą fachowca doskonałego, jest szybkość jego reakcji. Większości naszych domowych sprzętów używamy codziennie, a niektórych wręcz bez przerwy – dotyczy to zwłaszcza awarii lodówki czy zamrażarki, w przypadku których konieczna jest niemalże natychmiastowa interwencja. Popsuty piekarnik czy kuchenka mogą skutecznie popsuć nasze plany, no i któż z nas wyobraża sobie życie bez pralki? Jest to kolejny argument przemawiający za korzystaniem z usług serwisów zatrudniających wielu ekspertów – zamiast obdzwaniać długą listę znalezionych w Internecie numerów, wystarczy jeden telefon i wykwalifikowany fachowiec zostanie oddelegowany do naszej sprawy.

Chociaż praktycznie każdy specjalista działający w tej branży świadczy usługi z dojazdem do klienta, niektórzy każą sobie za tę fatygę słono zapłacić. Warto poszukać więc serwisów, w których klient nie jest obciążany kosztami dojazdu w przypadku wykonania naprawy. Problem może pojawić się w momencie, gdy mieszkamy daleko od centrum lub wręcz poza granicami miasta.

Podobna zasada tyczy się zdiagnozowania problemu – szanujące się serwisy wykonują diagnozę i po poinformowaniu klienta o cenie usługi, czekają na jego decyzję. Unikać powinniśmy sytuacji, w której fachowiec najpierw przystępuje do działania, a dopiero po usunięciu usterki informuje nas o kosztach swojej pracy. W grę wchodzi przecież również wymiana zniszczonych lub popsutych części, dlatego wszelkie kwestie finansowe należy uprzednio przedyskutować z klientem.

Obdarzenie zaufaniem serwisu zatrudniającego zdecydowanie większą liczbę specjalistów ma więcej zalet. Takim firmom zdecydowanie bardziej zależy na zadowoleniu klienta z wykonanej usługi, dlatego nierzadko proszą ich o ocenę wykonanej pracy. Pozwala to zweryfikować kompetencje danego fachowca, lecz również monitorować jego punktualność czy kulturę osobistą. Nie zapominajmy, że wpuszczamy serwisanta do naszego domu – powinna być to osoba godna zaufania.

Produkowane współcześnie sprzęty posiadają dużo więcej funkcji, niż ich poprzednicy sprzed lat. Chociaż ułatwia nam to codzienne życie, komplikuje ewentualną naprawę. Fachowcy muszą być na bieżąco z branżowymi nowinkami i ciekawostkami. Powinni stale poszerzać swoje kompetencje i przygotowywać się do różnych scenariuszy tak, by móc pojechać do klienta z gotowym rozwiązaniem, a nie uczyć się dopiero u niego. Najlepsze serwisy dbają o stały rozwój kunsztu swoich ekspertów, szkolą i uważnie sprawdzają czynione postępy.

Chociaż brzmi to jak opis wyimaginowanego serwisu, takie firmy naprawdę istnieją. Jedną  z nich jest firma RestartAGD.pl świadcząca usługi w całej Polsce. Zrzeszając dużą liczbę ekspertów, RestartAGD gwarantuje usługi wykonane sprawnie oraz na najwyższym poziomie. Ich numer warto zawsze mieć pod ręką na wypadek nieprzewidzianej awarii.

Oceń artykuł (5)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz